Polski pakiet językowy dla Windows Vista SP2 (64-bit)

Poniżej - oryginalne spolszczenie od firmy Microsoft.

Można zainstalować je legalnie i bezpłatnie w Windows Vista x64 z dodatkiem Service Pack 2 - w wersji “Enterprise” lub “Ultimate”.

Załączony polski pakiet językowy znajdował się w pliku “6002.18005.090410-1830_amd64fre_Client_LP_5-FRTMCxLP5_DVD.iso” (udostępnionym przez Microsoft).

Plik ten zawierał 18 pakietów językowych i zajmował 2,8 GB.

Ponieważ sciągnięcie pełnego zestawu zabiera wiele czasu - a większość użytkowników zainteresowanych jest i tak jedynie polskim pakietem językowym (zajmującym 167 MB) - postanowiłem ściągnąć wspomniany zestaw i udostępnić wyodrębniony z niego plik “pl.cab” (nazwę zmieniłem na “Windows Vista SP2 - Język polski.cab”).

Sumy kontrolne pliku “Windows Vista SP2 - Język polski.cab”

MD5 - 50915b41271d8d1a253e9a66ebdcc28a

CRC - 6CB98E69

Sumy kontrolne pliku “6002.18005.090410-1830_amd64fre_Client_LP_5-FRTMCxLP5_DVD.iso”, z którego pochodzi plik z polskim pakietem językowym:

MD5 - f1cf8bdf728a3a973a03ff681049e23c

CRC - 56DEAF5D

Pliki:

http://rapidshare.com/files/238151957/W … .part1.rar

http://rapidshare.com/files/238187163/W … .part2.rar

jak już coś to tylko w wersji Ultimate, w wersji Business nie można zmieniać wersji językowej, poza tym bezproblemowo ten pakiet jest dostępny przez Windows Update

Tak, pomyliłem się pisząc opis - chodziło mi o Enterprise, a nie Business.

Mam po prostu licencje na Ultimate i na Business i przez to skojarzyło mi się nieodpowiednio - akurat w chwili pisania opisu.

Co do dostępności przez Windows Update - tutaj nie masz racji.

MUI wydawane są pod konkretne Service Pack-i. Ja zamieściłem wersję pakietu językowego pod SP2.

Nie pojawił się jeszcze oficjalnie polski dodatek Service Pack 2 do Visty (będzie pewnie za ok. 3-4 tygodnie), w Windows Update pojawi się pewnie jeszcze później - na samym końcu pojawią się w Windows Update pakiety językowe. Do tego momentu brakuje nam pewnie z 3-5 tygodni …

a mnie zastanawia co będzie lepszym wyjściem dla Visty SP1 ENG

  • zainstalować SP2 ENG + SP2 MUI PL czy SP1 MUI PL + SP2 PL ??

Wydaje mi się, że “SP2 ENG + SP2 MUI PL” to odpowiedniejsze rozwiązanie - nie wiem szczerze mówiąc czy drugi wariant w ogóle uda się przeprowadzić …

Moim zdaniem najlepiej ze wszystkiego będzie:

zainstalować na drugiej partycji czystą Vistę, uruchomić ją w odpowiednim momencie Audit Mode, zainstalować SP1, (pomijam tu już restarty), uruchomić vsp1cln, zainstalować SP2, uruchomić compcln, zainstalować IE8 PL, zgeneralizować obraz i po przetworzeniu install.wim na drugim systemie w WAIK stworzyć nowe iso z systemem “Windows Vista SP2”.

Teraz uruchomić gimagex, wrzucić w nim do wcześniej stworzonego obrazu polski pakiet językowy do SP2, wypalić na płytkę i dopiero wtedy zainstalować …

Na początku instalacji powinna wówczas pojawić się opcja języka polskiego - cała instalacja przeprowadzana byłaby w języku polski, a system witałby nas po zainstalowaniu w ojczystym języku.

Dzisiaj-jutro postaram się to zrobić (muszę zdobyć nieco wolnego miejsca na dysku) i zobaczę jakie będą efekty - być może nie instalowałyby się wtedy pliki języka angielskiego (a to dodatkowa oszczędność miejsca :slight_smile: ).

a wie ktoś może jak to MUI wrzucić w gotowy (pracujący) system ?? jakiś automat może ??

przecież nie będę przez miesiąc tych plików podmieniał :?

WojtekJ , w tej całej paczce .iso 3GB jest coś jeszcze prócz .cab ? bo nie wiem czy warto ściągać całość…

Nie mam teraz Visty na komputerze (siedzę pod W7), ale idzie to mniej więcej tak:

Panel Sterowania -> Opcje regionalne i językowe (z pamięci lecę - jakoś w tym stylu) -> klawiatury i języki -> zainstaluj/odinstaluj język.

Wskazujesz pakiet z językiem, zaznaczasz opcję stosowania zmian dla wszystkich użytkowników (zakładka ‘administracyjnie’), aby język polski widniał również na ekranach logowania, zamykania systemu, itp.

Inny sposób:

Naciskasz równocześnie klawisze ‘windows’ i ‘r’.

Wpisujesz cmd i naciskasz enter.

W konsoli wpisujesz: dism /online /Add-Package /PackagePath:“d:\lp.cab”

(d:\lp.cab jest tutaj przykładową ścieżką).

Powinno zadziałać (pojawi się stosowny komunikat).

W tej paczce 2,8 GB poza polskim cab jest jeszcze słowacki, włoski, bułgarski, itp. (19 języków).

Nie ma poza nimi totalnie nic - 19 pakietów językowych i koniec. Wybrałem z nich polski język (167 MB) i wrzuciłem tutaj …

kurcze no to gapa ze mnie #-o

nie wiedziałem, że tak też można, bo jak dotąd instalowałem MUI tylko z pliku .exe i lip

dzięki wielkie :piwo:

Dodane mniej niż minutę temu

chociaż… chyba format mnie czeka, bo na samym końcu okazuje się, że instalacja kończy się niepowodzeniem :?