Polski słownik w Word 2010

(Gandhi) #1

Da się doinstalować polski słownik do Microsoft Word 2010 (Beta)?

Mam taki monit.

(rgabrysiak) #2

Na razie nie ma sposobu aby doinstalować polski słownik do Office 2010. To chyba jedyny mankament, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić przecież to dopiero wersjia beta.

Pozdrawiam

(Wojtek Moto) #3

Używam MS Office 2010 Technical Preview, równolegle mam zainstalowany Office 2007 (wersję angielską z doinstalowanym polskim MUI).

W wersji 2010 działa bez problemów słownik polski (widocznie instalacja 2007 miała na to wpływ), wydaje mi się więc, że da się go jakoś doinstalować - tylko trzeba pokombinować :slight_smile:

(Gandhi) #4

A w jakim pliku jest słownik?

Mam "obok" zainstalowany Office 2007 PL więc noże z niego można by było przekopiować jakieś pliki do Office 2010. Skopiowanie całego katalogu "1045" nic nie dało.

(system) #5

Zainstalowałem trial MS Office 2010 w wersji beta, wszystko hulało aż miło, zwłaszcza nowy Outlook naprawdę niezły. Więc po kilku dniach testowania wywaliłem starego Office'a. Niestety nie przyszło mi do głowy (w sumie rzecz oczywista), aby w ramach testów sprawdzić obecność polskiego słownika i modułu sprawdzania pisowni. No a teraz koniec zabawy, czas wziąć się do pracy, więc głównie Word i polskie teksty - i tu zaczął się dramat...

Okazuje się, że bez polskiego słownika i mechanizmu "poprawiania w locie" człowiek nie potrafi już pisać...

A w zasadzie potrafi, ale dwa razy wolniej, licząc czas na niezbędną korektę.

Pomóżcie, proszę! Wiem, że na ogół w sieci powtarza się opinia, że słownika PL "nie ma" i że się "nie da", ale spotkałem się też z opiniami, że to tylko kwestia czasu, że w Microsoft Poland już wewnętrznie mają itd, itd.

Może ktoś ma jakieś pomysły albo koncepcje? Może da się to jakoś zrobić samemu, przerobić, ściągnąć, nie wiem... Any ideas?

(rgabrysiak) #6

Na polski słownik do Office 2010 musisz zaczekać do czasu ukazania się wersji finalnej. Na razie jedyne rozwiązanie to sprawdzanie napisanego dokumentu w starszej wersji pakietu lub całkowita rezygnacja z nowego Worda.

(Dritone) #7

Niestety, tak to na razie wygląda. Obecnie wersja RC wspiera coraz więcej języków (na connect jest już ich kilkanaście), ale ciągle brak słowników PL...

(system) #8

Czy ktoś może wie: czy jest już w końcu możliwość zainstalowania polskiego słownika do MS OFFICE 2010 beta?

(Jacob) #9

Do BETY nie, ale można przecież zainstalować pełną wersję Professional Plus Office 2010 w naszym ojczystym języku. Wtedy takich problemów na pewno nie będzie.

Beta działa przez 60 dni, a z tego co pamiętam to Office 2010 Beta kończy się z końcem października. Więc tracicie miesiąc działania, ale działacie już na pełnowartościowym produkcie, z menu w języku polskim oraz pełną polską pomocą.