Polski WIndows 7- gdzie pobrać?


(kijek) #1

Z tego, co mi wiadomo, to dostępna jest polska wersja Windowsa 7, lecz na stronie Microsoftu, gdy wybieram język, to polskiego nie ma do wyboru. Gdzie takiego polskiego ściągnąć (o ile w ogóle takiego udostępnili)?

PS. Czy klucz z pierwszej publicznej bety będzie współpracował z wersją RC?


(stream) #2

Ściągasz Windows 7 a potem w Windows Update pliki językowe PL


(kijek) #3

Aha, a nie użyty kod z pierwszej publicznej bety będzie działał?

Dobra, nie ważne. Od razu wyskoczył mi klucz produktu, dzięki :slight_smile:


(Robert Zgrzebnicki) #4

Pula z kodami zmieniła się w RC (Build 7100), więc klucz z BETA (Build 7000) nie zadziała (zresztą Beta straciła już wazność). Gdybyś po instalacji Windows 7 nie mógł znaleźć tej polonizacji na Windows Update to daj znać. Dam Ci namiar na oficjalną paczkę .cab od Microsoftu.


(mati75) #5

polski windows 7 był dostępny dla zamkniętej grupy osób


(Robert Zgrzebnicki) #6

W trakcie testów jedynie zamknięta grupka betatesterów zajmujących się lokalizacją miała dostęp do paczek językowych. Ale potem Microsoft udostępnił paczki publicznie: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... ublikowane


(rgabrysiak) #7

Oficjalne spolszenie jest dostępne przez Windows Update jako opcjonalna aktualizacja.


(lazikar) #8

Cała dyskusja na temat spolszczenia niewiadomego pochodzenia kosz.


(kijek) #9

Ok, ale pomoże chociaż ktoś w odinstalowaniu tego spolszczenia niewiadomego pochodzenia? I jak dokładniej zainstalować to oficjalne spolszczenie?


(rgabrysiak) #10

Co do pierwszego pytania - nie mam pojęcia - niech wypowie się ktoś kto polecał ci to zainstalować. Na pytanie numer dwa odpowiedz masz poniżej:

http://www.bodek.info/oprogramowanie/wi ... po-polsku/

Gdybyś nie mógł w WU znaleźć tych paczek podaję bezpośredni link ze stony MS (wersja 32-b):

http://download.windowsupdate.com/msdow ... 91e7d8.exe


(Binio21a) #11

Jak je odinstalować najprędzej dowiesz się na http://www.windows7.pl/forum :slight_smile:

BTW.Niewiadomego pochodzenia... LoL :smiley:


(kijek) #12

Wydaje mi się, że wystarczy usunąć tylko folder instalacji, obawiam się jednak, że w rejestrze coś mogło się pochrzanić. I czy mógłby mi ktoś jeszcze vraz napisać, kiedy kończy się ta wersja RC?


(rgabrysiak) #13

Z tego co pamiętam Windows 7 RC działa do czerwca 2010, ale od marca 2010 zacznie się restartować po 2h.


(kijek) #14

Aha, trochę to głupie :expressionless:


(Robert Zgrzebnicki) #15

KijekPL23 , nie ma nic za darmo. To i tak łaska, że Microsoft pozwala testować nową wersję OS przez rok za friko.


(kijek) #16

No niby tak, ale trochę to takie dziwne.


(Cedar) #17

Dlaczego dziwne? To my, setki tysięcy (jesli nie więcej) użytkowników wysługujemy się MS testując dla nich za darmo jeszcze nie wydany produkt.

W przypadku błędów, usterek, utraty danych nie odpowiadają za to, bo przecież ostrzegali i informowali, że to jest "beta" która ma prawo takie błędy zawierać. A że wielu użytkowników chce być na "topie" mając nowy system to im jest na rękę. Do tego wielu użytkowników, tak się zapozna i przyzwyczai do niego, że gdy zostanie wydany oficjalnie to go kupią.


(kijek) #18

Cóż, chyba źle mnie zrozumieliście. Nie chodziło mi o to, żeby działał normalnie do czerwca, tylko o to, że jak już ma działać nie normalnie, to lepiej żeby przestał całkowicie.


(Robert Zgrzebnicki) #19

To dziwne ograniczenie w marcu jest po to, żeby delikwent zdążył się przygotować do przeprowadzki danych i mógł podjąć ewentualną decyzję o zakupie wersji finalnej. Wyobraź sobie, że ktoś ma na dysku plik swojego życia, pewnego słonecznego dnia odpala pc, a tu bez ostrzeżenia (mimo, że gość wiedział kiedy wygasa, ale np. zapomniał) komunikat: "Ta wersja Windows 7 wygasła, , dziękuję i do usłyszenia".


(kijek) #20

A jeśli ten plik waży 1TB? 2 godziny, to za mało raczej, by skopiować taki plik na drugi dysk, lub zrobienie czegokolwiek z tym plikiem.