Polskie znaki na forum

tyle piszecie (to do moderatorow) o polskich literach na forum, a tu niespodzianka: mozecie wierzyc lub nie ale odpisujac na forum NIE MOGE WSTAWIC ZADNEGO POLSKIEGO ZNAKU. myslalem ze to moze cos mi sie z klawiatura poprzestawialo, dlatego sprawdzalem w Wordzie czy jest OK i tam o dziwo polskie znaki wychodza. ktos moze mi wyjhasnic o co chodzi?

A nie przestawia Ci się język jak piszesz na forum ??

??

najpierw pisze na forum - nie ma polskich liter, przelaczam okno na Worda i sa.

Wyciągnij sobie pasek języka na wierzch i zobacz czy jak piszesz na forum, to nie zmienia ci się pl na inne.

Musisz ewidentnie mieć coś namieszane. Pomijam, że to chyba pierwszy taki przypadek na forum.

Czy chcesz powiedzieć, że nie możesz wpisać polskich liter TYLKO na tym forum czy też problem ten wystepuje ogólnie, przy wpisywaniu tekstu w przeglądarce na dowolnej stronie z formularzem lub innym forum?

Z jakiej przeglądarki korzystasz?

Teraz piszę z explorera i znaki są:) Więc to tylko z operą coś jest nie tak:)

Może masz coś namieszane ze stroną kodową w przeglądarce ??

Wina przeglądarki :))

Jedne mają to dobre, inne tamto :stuck_out_tongue:

Nieraz można zaobserwować, że na SB piszą “goście”, choć są to zalogowaniu userzy :expressionless:

Zazwyczaj mówią, że z opery,

ale sam tak mam w szkole - z IE !

Jedynie mam baardzo uciążliwy problem z firefoxem !

Tylko to mnie zniechęca od niego ;/

Mianowicie jak np. piszę posta,

kliknę w jakiś znaczek bbcode (np. quote, code itd.)

to dodaje mi go na końcu wypowiedzi (zamiast w miejscu, w którym jest kursor pisania) i na dodatek całe okienko textarea przewija mi na samą górę :expressionless:

Idzie się załamać … Zwłaszcza na notebooku ;/

Natomiast w IE jest wszystko wporządku :slight_smile:

Teraz inny problem:

Gdy korzystam z zohowriter’a (internetowy organizer),

na Internet Explorerze nie mogę pisać znaków: “ś, ż, ł, ę” :expressionless:

Natomiast w firefoxie jest wszystko ok :!:

Dlatego każdy taki przypadek można zarzucić winie PRZEGLĄDARKI lub SKRYPTU :slight_smile:

Co wy gadacie! Jakiego używasz kodowania ISO czy Windows na forum?

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 19:00

A problemy z przeglądarką pomyliło mi się ;p Sprawdź w ustawieniach, czy coś nie jest zaznaczone do blokowania polskich znaków :wink:

najgorsze jest to, ze na forum nie moge wstawic polskich liter (na innych forach tez) a gdy wpisuje w google jakis tekst do wyszukania to sa te polskie litery

Ustaw kodowanie na ISO (Widok -> Kodowanie znaków -> Środkowoeuropejski -> ISO-8859-2).