Polskie znaki na forum

(Maciek25 1977) #1

tyle piszecie (to do moderatorow) o polskich literach na forum, a tu niespodzianka: mozecie wierzyc lub nie ale odpisujac na forum NIE MOGE WSTAWIC ZADNEGO POLSKIEGO ZNAKU. myslalem ze to moze cos mi sie z klawiatura poprzestawialo, dlatego sprawdzalem w Wordzie czy jest OK i tam o dziwo polskie znaki wychodza. ktos moze mi wyjhasnic o co chodzi?

(Monczkin) #2

A nie przestawia Ci się język jak piszesz na forum ??

(Maciek25 1977) #3

??

najpierw pisze na forum - nie ma polskich liter, przelaczam okno na Worda i sa.

(Monczkin) #4

Wyciągnij sobie pasek języka na wierzch i zobacz czy jak piszesz na forum, to nie zmienia ci się pl na inne.

Musisz ewidentnie mieć coś namieszane. Pomijam, że to chyba pierwszy taki przypadek na forum.

(sdar) #5

Czy chcesz powiedzieć, że nie możesz wpisać polskich liter TYLKO na tym forum czy też problem ten wystepuje ogólnie, przy wpisywaniu tekstu w przeglądarce na dowolnej stronie z formularzem lub innym forum?

Z jakiej przeglądarki korzystasz?

(Maciek25 1977) #6

Teraz piszę z explorera i znaki są:slight_smile: Więc to tylko z operą coś jest nie tak:)

(Monczkin) #7

Może masz coś namieszane ze stroną kodową w przeglądarce ??

(L337 Crew) #8

Wina przeglądarki :))

Jedne mają to dobre, inne tamto :stuck_out_tongue:

Nieraz można zaobserwować, że na SB piszą "goście", choć są to zalogowaniu userzy :expressionless:

Zazwyczaj mówią, że z opery,

ale sam tak mam w szkole - z IE !

Jedynie mam baardzo uciążliwy problem z firefoxem !

Tylko to mnie zniechęca od niego ;/

Mianowicie jak np. piszę posta,

kliknę w jakiś znaczek bbcode (np. quote, code itd.)

to dodaje mi go na końcu wypowiedzi (zamiast w miejscu, w którym jest kursor pisania) i na dodatek całe okienko textarea przewija mi na samą górę :expressionless:

Idzie się załamać ... Zwłaszcza na notebooku ;/

Natomiast w IE jest wszystko wporządku :slight_smile:

Teraz inny problem:

Gdy korzystam z zohowriter'a (internetowy organizer),

na Internet Explorerze nie mogę pisać znaków: "ś, ż, ł, ę" :expressionless:

Natomiast w firefoxie jest wszystko ok :!:

Dlatego każdy taki przypadek można zarzucić winie PRZEGLĄDARKI lub SKRYPTU :slight_smile:

(VersQ.) #9

Co wy gadacie! Jakiego używasz kodowania ISO czy Windows na forum?

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 19:00

A problemy z przeglądarką pomyliło mi się ;p Sprawdź w ustawieniach, czy coś nie jest zaznaczone do blokowania polskich znaków :wink:

(Maciek25 1977) #10

najgorsze jest to, ze na forum nie moge wstawic polskich liter (na innych forach tez) a gdy wpisuje w google jakis tekst do wyszukania to sa te polskie litery

(Kpc21) #11

Ustaw kodowanie na ISO (Widok -> Kodowanie znaków -> Środkowoeuropejski -> ISO-8859-2).