Polskie znaki na stronie html/php

Witam. Mam problem z Polskimi znakami na stronie html/php.

Podsyłam jak mam zakodowany plik index.php, dodam tylko, że pracuje w Notepad ++ i mam Format “UTF 8 (Bez BOM)”.

<?php echo $serverSettings['titel']; ?>

Dzięki za pomoc.

Jeśli ten plik jest poprawnie zakodowany, to może dane, które wyświetlasz, są trzymane gdzie indziej i są w innym kodowaniu?

Poza tym ja zawsze najpierw umieszczam linię z , a dopiero potem z - zmień to i sprawdź czy to coś dało?

No i wiersz definiujący kodowanie () umieść na początku

  • przed .

Niestety nie pomogło, na stronie nie ma polskich znaków w taki sposób “ZapomniaĹ‚eĹ‚eĹ› HasĹ‚a?”.

Kod wygląda teraz w ten sposób:

<?php echo $serverSettings['titel']; ?>

jeżeli dalej po zrobieniu tego co Ci napisałem masz krzaki to

  1. albo używasz jakiejś bardzo starej przeglądarki

  2. skopiowałeś mój kod i wrzuciłeś go do windowsowego notatnika przez co masz krzaki bo gdzieś po drodze zostało zmienione kodowanie (sprawdzałem u siebie).

Zrób tak jak Ci napisałem czyli ustaw w edytorze kodowanie UTF8 dla plików tekstowych oraz zastosuj się do moich zaleceń i na 100% będziesz miał polskie znaki.

Przed momentem sprawdzałem, bo aż się zdziwiłem i rzeczywiście to działa tak jak piszę…

  1. Chrome

  2. Notepad ++

Podsyłam także ss’a z ustawieniami formatu w programie Notepad ++ :

http://scr.hu/14p/kcv0a

Polskie znaki się wyświetliły O_o :wink: I tutaj +, bo wiem, że na pewno działa.

Ale jest problem gdy wrzuciłem kod mojej strony w sekcje,

, niestety polskie znaki sie nie wyświetliły ;-(

Niestety, nic a nic.

także nic

otwórz ten plik w edytorze i zmieniaj ręcznie przy ustawionym kodowaniu te napisy które mają krzaki…

Zauważ że w słowie ogłoszenia “Ł” Ci działa a już w haśle “zapomniaŁeś hasŁa” już jest krzak. Musisz je przepisać i wtedy pójdą ASCII z UTF8 jeżeli kodowanie pliku masz utf8 w edytorze.

Natomiast błąd wystąpil dlatego że skopoiwałeś to z jakiegoś źródła z innym kodowaniem…

Gdy napisałem nowy news to efekt jest taki “??z???”.

W innych podkategoriach są kwadraty ;-(

A sprawdź w przeglądarce, jakie kodowanie masz ustawione (Widok -> Kodowanie/Zestaw znaków) - czasami zamiast domyślnego jest jakieś inne (złe) i dlatego masz problem.

nie chodzi o przeglądarkę, jakby zrobił tak jak napisałem to by działało.

Czytałem twoje posty jeszcze raz, i działa :wink:

Co więcej mogę napisać ? Tylko Dzięki ;-)) +++