Polskie znaki w bazie danych


(Atuzar) #1

Mam problem. Mam plik z poleceniem insert do bazy danych. Czyli najprostsze wpisywanie do tabelki ale niestety wpisuje bez polskich znaków. Plik składa się z samych insertów, co należy dodać i gdzie aby pojawiły się polskie znaki?


(Fiołek) #2

Żeby były w bazie prawidłowo zakodowane polskie znaki diakrytyczne, baza musi mieć kodowanie które "obsługuje" te znaki(ISO-8859-2, Unicode, CP1250). Plik który zawiera wpisania do bazy musi być zapisany w tym samym kodowaniu.


(Atuzar) #3

Baza jest ustawiona program który napisałem w javie do obsługi ma ustawione kodowanie i w bazie ładnie pojawiają się polskie znaki. Natomiast jak wpisuje dane można tak powiedzieć ze skryptu sql (plik w którym jest jedynie insert i dane ) nie wpisuje z polskimi znakami i nie wiem czy coś trzeba w tym pliku wpisać czy coś specjalnie ustawić. Do obsługi bazy używam oprogramowania MySQL Workbench. Jakieś propozycje?


(system) #4

Zapomniałeś dodać że klient który łączy się do bazy aby wykonać te inserty ma również mieć dokładnie takie same kodowanie. Trza przyznać że pod tym względem jest mocno pochrzanione.


(system) #5

Czy przypadkiem nie masz na myśli "backupa" ?


(Atuzar) #6

Teoretycznie to nie jest backup tylko nowe dane przeniesione z innej bazy. Ale z drugiej strony to prawie to samo. Niestety nie mam pomysłu jak to zrobić. Nie znalazłem jednak żadnych ustawień odnośnie kodowania w MySQL Query Browser. A więc nie mam żadnego pomysłu co z tym zrobić. Myślałem, że trzeba coś w tym skrypcie dopisać.


(system) #7
SET @OLD_CHARACTER_SET_CLIENT=@@CHARACTER_SET_CLIENT;

SET @OLD_CHARACTER_SET_RESULTS=@@CHARACTER_SET_RESULTS;

SET @OLD_COLLATION_CONNECTION=@@COLLATION_CONNECTION;

SET NAMES utf8;

/*!40014 SET @OLD_UNIQUE_CHECKS=@@UNIQUE_CHECKS, UNIQUE_CHECKS=0 */;

/*!40014 SET @OLD_FOREIGN_KEY_CHECKS=@@FOREIGN_KEY_CHECKS, FOREIGN_KEY_CHECKS=0 */;

/*!40101 SET @OLD_SQL_MODE=@@SQL_MODE, SQL_MODE=NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO */;

Dodaj to na początku pliku, czasami to pomaga.

Ale radzę napisać program który ściągnie dane z jednej bazy i załaduje do drugiej.


(Atuzar) #8

Niestety nie mam możliwości przerzucić danych z jednej bazy do drugiej bezpośrednio.


(system) #9

A kto powiedział że bezpośrednio? Jeden program czyta dane ze źródłowej bazy zapisuje do pliku, drugi odczytuje dane z pliku i zapisuje do docelowej bazy.