Polskie znaki

ą ć ę ł ń ó ś ź ż Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż

A dobrze zapisałeś plik? tzn w iso? chociaż jeśli edytor dobrze pokazuje to raczej też dobrze zapisuje.

Testujesz to na localhost czy na jakims serverze? być może php wymusza w nagłówku inne kodowanie, zobacz w przeglądarce jakie domyślnie kodowanie się załącza (w tym menu gdzie się je zmienia).

Dziękuję M@ster :), po raz kolejny bardzo mi pomogłeś :slight_smile:

Zmieniłem na zestaw znaków środkowo europejski i już jest ok :slight_smile:

Pzdr!

No tak, ale nie można wymagać, żeby każdy użytkownik zmieniał domyślne kodowanie znaków przeglądarki. Musisz zmienić kodowanie swojego pliku.

Gżegżółka XP

ale jak to zrobić?

Prawpodobnie PHP wysyla w naglowku inne kodowanie i wymusza takie, mimo ze w meta podales inne. Poddaj strone walidacji to sam zobaczysz, walidator od razu Ci to wygarnie :stuck_out_tongue:

Musisz albo pisac w kodowaniu zgodnym z tym ktore wysyla PHP ale samemu wyslac inny naglowek. Jeśli to jest Twoj local host to w php.ini sobie wylacz wymuszanie kodowania i po problemie, to jest klcuz zdaje default_encoding czy cos w ten desen, nie pameitam teraz dokladnie.

Szukałem i było tylko default_charse, więc zmieniłem standardy kodowania z iso-8859-1 na iso-8859-2. Otwieram local hosta i nadal są krzaczki. Może trzeba zastosować jakieś inne standardy kodowania?

Tak, to ta linijka, ale weź ją całkowicie wyłącz (wstaw ; przed nią), wtedy PHP nie będzie wymuszał Ci w nagłówku strony kodowania żadnego (nie zapomnij o restarcie servera po zmianie).

Jeśli to załatwisz i wciąż ma krzaki tzn. że jednak plik nie jest zapisany w tym kodowaniu jakie ustalone zostało w sekcji meta.

przed tym był znacznik ; i jest nadal tak samo nawet jak go usunąłem. A nie wiecie gdzie mogę pobrać gotowy plik z polskimi znakami? bo tyle już w nim nakombinowałem, że nie wiem o co chodzi

Weź mi przyślij ten plik z tą stroną, rzucę okiem jak Ty go tam zapisałeś :slight_smile:

master [małpa] bbproject [kropka] net

wysłałem :slight_smile: