Pomiar prędkości transferu wewnątrz sieci

Witam. 

Poszukuję jakiegoś programu który zmierzy prędkość transferu między komputerami w mojej domowej sieci. Potrzebuje pomiar po Lanie i po Wi-Fi.

 

Jeśli podał by jeszcze czas takiego transferu, to było by również miło, ale to już taki “bonus”

 

 

Pardzo proszę o pomoc:)

 

 

P.S.

Jeżeli byłby to program, w któym ta funkcjonalność jest dodatkiem, prosił bym również o informację, jak się do niej dobrać:)

“Czysty” transfer da się sprawdzić na przykład za pomocą programu iperf - jest to program konsolowy. https://iperf.fr/ (są też nakładki graficzne, ale chyba płatne)

 

Na jednym komputerze uruchamiasz Wiersz Polecenia na prawach administratora i wydajesz komendę

iperf -s

Serwer wtedy nasłuchuje na połączenie. Potem na drugim komputerze wydajesz komendę

iperf -c <adres ip serwera>

i po 10 sekundach zostanie podane ile udało się przetransferować danych i jaka jest przepustowość połączenia. Zaletą iperf jest też to, że działa także na wielu systemach - u mnie jest to pomiar pomiędzy Linuksem i Windows.

 

Tylko, że jest to dość czysty pomiar - każdy protokół (SMB, FTP, SSH itp.) będzie miał pewien narzut i transmisja będzie przez niego wolniejsza.

 

post-43464-0-23834000-1410606622_thumb.p

Dzięki. Pobawię się…:slight_smile: Na razie mi się kompy w sieci nie widzą…;/