Pomieszane kolory, matryca? Karta graficzna?

Witajcie. Dziś minęły dokładnie 3 dni od drugiej rocznicy zakupu laptopa Lenovo. A więc od 3 dni śmigał bez gwarancji. Dziś otwieram sprzęt i co widzę? To co wy na dołączonym zdjęciu. Kompletnie pomieszane kolory. Dodam, że problem występuje już przy starcie lapka, już pierwszy ekran z napisem lenovo zamiast na biało wyświetla się na różowo… Macie jakieś porady? Co sprawdzić? czy to wina sprzętu czy raczej sterowników?

Laptop to Lenovo G500H. Karta graficzna Intel HD 4000 + Radeon 8750M.

W załączniku i pod linkiem zdjęcie zrobione telefonem abyście mogli zobaczyć jak się przedstawia problem.

 

Zdjęcie z tel

Jeśli problem występuje już na samym początku uruchamiania laptopa, kiedy system nie jest jeszcze uruchomiony, to raczej odrzuciłbym winę sterowników, bo one są zainstalowane w systemie.

Moim zdanie problem jest z którąś z kart graficznych albo z połączeniem między ekranem i płytą główną.

zaczął bym od sprawdzenia kabelków lub taśmy łączącej monitor z kartą graficzną,

jeśli nie to może być uszkodzona karta graficzna,

czy możesz na starcie przełączyć się pomiędzy kartami?

hm, nie mam pojęcia czy mogę się przełączać między kartami na starcie. Ale próbowałem wyłączyć w systemie jedną i drugą - bez zmian.

Zobacz jak to wygląda na zewnętrznym monitorze i w biosie?

W biosie będzie to dość ciężko zauważyć bo kolory są tam okrojone 

na 99% wiązka od matrycy się wypięła lub uszkodzony jest któryś z przewodów wiązki 

Panowie dziwna sytuacja. Wyjechałem na weekend i nie korzystałem z lapka przez 2 dni. Przed chwilą, po odpaleniu okazało się, że sam wyzdrowiał…