Pomieszane litery partycji


(Zolin738) #1

Witam wszystkich, mam problem z literami partycji: C: partycja służy jako magazyn na zdjęcia, muzykę, itp. D: jest jako systemowa. Ta pierwsza partycja oznaczona literą C mieści w sobie sporą kolekcję moich plików, których nie mogę stracić. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób, żeby przywrócić normalne literowanie partycji, tj. C: system, D: magazyn. Próbowałem to zrobić podczas instalacji windowsa, ale nie da rady bez formatowania partycji D.

Pomóżcie.


(kosti1) #2

nie da się,jak zmienisz litere partycji systemowej to wszystko przestanie działać bo w rejetrze wpisy są przyporządkowane do danej partycji systemowej czyli "d" więc nie radze tego robić

-- Dodane 12.11.2010 (Pt) 13:48 --

zmienić sie sa w menarzerze dysków,ale nie radze tego robić jak już mówiłem


(Zolin738) #3

A jak zrobię to w menadżerze dysków, przypisze prawidłową literę C do partycji systemowej, a potem postawię system od początku to będzie ok?


(kosti1) #4

bez formatu i nowej instalacji sie raczej nie da


(Piotrkijak) #5

Magazynowi zmienisz, ale systemowi nie, ponieważ Windows ma zapisane w rejestrze, że jego partycją systemową jest d: i jak zmienisz mu literę, to unieruchomisz system. Swoją drogą program też nie pozwoli Ci na zmianę litery, tak więc zostaje skasowanie obu partycji, utworzenie nowych, format i instalacja systemu od nowa.