Pomijanie hasła

Przy otwieraniu komputera pojawia się komunikat “wprowadź hasło do sieci Microsoft Networking”. Ja hasła w ogóle nie używam, więc tylko naciskam “enter”, by wejść do komputera. Co zrobić, by komputer nie czekał na wciśnięcie “entera”, ale sam wszedł dalej?

Jaki system.

Windows 98

Na drugim komputerze system nie czeka na wciśnięcie “entera”. Wchodzi sam.

Panel sterowania i sieci.

Napisz jakie masz tam wpisy.

Porównaj oba kompy w załadce sieć i będą się różnić jednym wpisem,trzeba usunąć dany wpis na tym kompie co wyskakuje hasło i zainstalować nowy taki jak jest w drugim kompie - funkcja dodaj.

Nie wiem, o co chodzi. Jeśli np. wejść w Panel Sterowania (Sieć), to widoczne są tam Klient Sieci Microsoft Networking, Karta Dial-Up, Udostępnianie połączenia internetowego, Protokół TCP/IP, Udostępnianie folderów itp.

jeśli masz na pulpicie ikone “Otoczenie sieciowe” to kliknij prawym, wybierz “Właściwości”. W pierwszej zakładce powinno być rozwijane menu nad słowami “sieć podstawowa” albo podobnie. Jesli masz tam wybrane “klient sieci Microsoft Network” zmień na “Logowanie Windows” i restart kompa. Powinno pomóc, jeśli masz to z tej przyczyny co ja kiedyś.

Sieci Microsoft Networking

To trzeba usunąć i zainstalować funkcją dodaj,jak dobrze pamiętam coś z Longin.

Sprawdz na drugim kompie,nie będzie Networking,tylko inny wpis.

Nie pamiętam,ale tu będzie problem.Zobacz.

Wystarczy zmienić sposób logowania: z Klient Sieci Microsoft Networks na Logowanie Windows w rozwijanym Menu w Panel Sterowanie/Sieć

Pod tym oknem w Panel Sterowania/Sieć, co widoczne są tam Klient Sieci Microsoft Networking, Karta Dial-Up, Udostępnianie połączenia internetowego, Protokół TCP/IP, Udostępnianie folderów itp. masz rozwijane menu. Jak je rozwiniesz to zobaczysz drugą możliwość: oprócz Klient Sieci Microsoft Networks będzie tam Logowanie Windows. Wybierz to i zatwierdzaj OK, aż zamkniesz wszystkie okna. Restart komputera i okno logowania nie powinno się już więcej pojawić.

Ale UWAGA !!

Jęśli nie ma możliwości wyboru Logowania Windows w tym rozwijanym Menu j.w. będziesz musiał prawdopodobnie doinstalować brakujące składniki Windows w Panel Sterowania/Dodaj/Usuń Programy/Składniki systemu Windows? (czy jakoś tak - juz nie pamiętam dokładnie, od dawna nie używam Windowsa 98) :frowning:

Ale ktoś inny Ci na pewno pomoże to ustawić !!

Na drugim komputerze nie ma logowania w systemie Windows. Jest też w sieci Networking. I wszystko działa.

No dobrze, ale czy spróbowałeś tego co napisalismy? Nie rozumiem, zależy ci na tym żeby zostało Networking? Tam nie ma Logowania Windows ale tu może pomóc na twój problem. Chociaż spróbuj…

Czyli jak oba kompy masz połączone w sieć ,to chyba nić nie zmienisz.

Porównaj jeszcze opcje logowania do systemu na obu kompach.

Ten pierwszy co wyskakuje hasło udostępnia sieć drugiemu.

Muszą wypowiedzieć się Ci co znają się na sieci.

Jeszcze jedno: Zainstaluj sobie, o ile nie masz, TweakUI. Jest na płycie z Windows w katalogu Tools -> Reskit -> Powertoy. Kliknij prawym plik Tweakui.inf i wybierz z menu opcję “Zainstaluj” Po restarcie kompa bedziesz miał w Panelu Sterowania ikone TweakUI. Kliknij i wybierz zakładkę “Logon” i zaptaszkuj pole “Logon automaticly at system startup”

Dzięki! !!