Pominięcie żmudnej aktualizacji z 8Pro do 8.1Pro

Witam, posiadam Windows 8 Pro, mam zamiar zakupić nowy dysk twardy.

Czy jest możliwość pominięcia tej żmudnej operacji jak aktualizacja do 8.1 Pro (instalacja 8 Pro, pobieranie i instalacja aktualizacji około 107 MB i aktualizacja do 8.1 Pro).

Chodzi mi o to, jak ściągnę płytkę z 8.1Pro i wpisze klucz z 8 Pro czy to zadziała.

Nie zadziała.

Ściągasz 8.1, Wpisujesz klucz generic a po instalacji systemu wpisujesz swój klucz i aktywujesz system.

To prawda, klucz od 8 nie pasuje do 8.1. Możesz wgrać 8.1 na tym kluczu: GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9 a potem w cmd wklepać slmgr /ipk TWÓJ-KLUCZ-WINDOWS-8-Z-MYŚLNIKAMI a następnie slmgr /rearm i uruchomić komputer ponownie.

Mam pytanie o aktualizację, czy jest możliwa (bez użycia klucza), a opisana na jednym z forów i czy taki sposób jest lepszy niż przez Sklep ? cyt.

 

" Windows Installation Media Creation Tool to niewielkie, ale przydatne narzędzie przeznaczone do tworzenia nośników instalacyjnych systemu Windows 8.1. Kierowane jest ono do osób, które chciałyby zainstalować na swoim komputerze najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Microsoftu, ale np. nie dysponują odpowiednią płytą DVD z instalatorem.

Interesującą Nas wersję systemu Windows 8.1 można pobrać  bez podawania klucza.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Installation-Media-Creation-Tool,Program,Windows,59079.html opis programu choćby na dobreprogramy nie jest tak optymistyczny i jak widać konieczny jest klucz do 8.1. Choć instalować nie instalowałem wiec jak dokładnie to wygląda nie powiem.

@arapo

A klucz do aktywacji wyciągam programem pkeyui