Pomniejszanie sie dysku c

Witam,

Mam problem własnie z tym że pomniejsza mi się samoistnie dysk c, nie istaluje specjalnie na nim nic a co jakiś czas ciągle zmniejsza mi sie pojemność. Co może być tego przyczyną? Powiem tylko że przeskanowałam go antywirusem i nic mi nie wykryło. Poza tym nie wiem dlaczego na dysku ktory ma 149gb pozostało mi 118gb jak tam oprocz visty(ktora zajmuje ok 11gb) i innych drobnych rzeczy (ok 4 gb) nie ma nic innego? Mam włączone pokazywanie ukrytych plików więc one raczej tyle mi nie zajumują. Prosze o pomoc, z komp jestem kompletne nemo wiec prosze w miare proste tłumaczenia:)

z gory dzieki

Czy masz włączone przywracanie systemu, czy masz włączoną hibernację ?

Pobierz program CCleaner i przeczyść nieco system.

a tak ogólnie to oczyszczasz czasem tymczasowe pliki internetowe

powinno pomóc oczyszczanie dysku

wejdź do Mój komputer i naciśnij na dysku c prawym klawiszem myszki , wybierz właściwości

i tam jest takie coś jak oczyszczanie dysku

a i na przyszłość zainstaluj sobie też program CCleaner

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

oczyści ci system ze śmieci

a’propos… chyba, ze masz na mysli ropopochodne substancje 8)

przenies hibernacje, kosz (zwyczajowo 10% pojemnosci partycji), pamiec wirtualna na inna partycje i nie bedzie spadku miejsca :slight_smile:

czyszcze i to nie rzadko, przeczyściłam go dokładnie właśnie wczoraj ccleaner i ashampoo winoptimizer i miejsca mi nie przywróciło. Ale prawda mam punkty przywracania i hibernacje(ale tego w ogóle nie używam) Słyszałam że można jakoś usunąć te punkty przywracania, gdzie to w viscie można zrobić?

czepiasz się kogoś a sam nie lepiej piszesz… używaj polskich znaków…

a to można przenieść hibernację lub kosz… hmmmm

hibernację można wyłączyć jak się nie używa,

pamięć wirtualną można ustalić na stałą ilość i też będzie ok

Wpisz w “wyszukaj” centrum kopi zapasowych i przywracania=>kliknij na wynik=>w nowym oknie po lewej->utwórz punkt przywracania lub zmień ustawienia->system wyszuka dyski->odptaszkuj dysk systemowy->potwierdź komunikat->zastosuj,OK i po sprawie.

BTW.Osobiście nie polecam tej metody,lepiej usuwać wszystkie punkty oprócz najnowszego przez oczyszczanie dysku,jak klikniesz ta opcję we właściwościach dysku pojawi się okno w nim przejdź do zakładki więcej opcji oczyszczania,lub podobnie,tam znajdziesz wyżej wymienioną opcję.

Panowie PAX,pomagamy pani! !!

Jeśli faktycznie nie korzystasz z hibernacji wyłącz ją, zyskasz nieco miejsca. Jak to zrobić - opis poniżej:

http://support.microsoft.com/kb/920730/pl

Pozdrawiam

Ja bym jeszcze zdefragmentował dysk - na pewno nie zaszkodzi, a mi pomogło, bo miałem podobny problem.