Pomniejszanie zdjęć


(Serwis666) #1

Nie wiem jakim programem mam się posłużyć chcąc zmniejszać zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym.. Chciałbym zamieszczać je np. w Allegro. Skąd ściągnąć taki program? I jak z niego korzystać? Dzięki za podpowiedź :slight_smile: Marek


(Stały_bywalec) #2

Jeśli masz officea 2003 to tam jest dodtakowy progarm Microsoft Office Picture Manager bardzo łatwo można przy jego pomocy pomniejszać zdjęcia.


(Adiscoff) #3

polecam ten. uzywam ood dawna i sprawdza siehttp://resizer.prv.pl/

(Dmirecki) #4

Ja korzystam z Image Resizer z pakietu PowerToys, ale tylko dla XP. Można zmniejszać jeden lub kilka obrazków.

Jest to chyba najprostszy program do tego - dostępny pod prawym klawiszem.


(Kuba Windows) #5

Wczytujesz zdjęcie do Office'a (byle jakiego), pomniejszasz go, chwytając za róg i trzymając róg zbliżasz kursor coraz bliżej środka tego zdjęcia. Nastęnie klikasz na zdjęcie w Officu i wciskasz Control+C. Potem wklejasz do Painta i zapisujesz. Prościzna...


(Longhorn2009) #6

Zmniejszanie i kompresję obrazów i zdjęć możesz wykonać darmowym IrfanView. Zainstaluj go (łącznie ze spolszczeniem). Po uruchomieniu program będzie po angielsku, więc wybierz =Options= =Change language...= następnie z listy POLSKI.DLL.

Aby zmniejszyć zdjęcie/obraz wybierz go klikając klawiaturze "O" W oknie 'Otwórz' przejdź do odpowiedniego zdjęcia klikając na niego podwójnie. Po załadowaniu kliknij kompinację "Ctrl + R". W oknie, które się pojawi wybierz/wpisz odpowiednią szerokośc i wysokość i kliknij OK. Aby zapisać zdjęcie kliknij na klawiaturze "S" wpisz nazwę, a z listy 'Zapisz jako typ:' wybierz JPG - JPG/JPEG Format, a w oknie po prawej ustal jakość zdjęcia.