Pomoc dla niepełnosprawnego gracza [zrzutka]

Spoko, ludzie to widzą. Nawet na jedną grę nie uzbierali :wink:

Ja widziałem ten post… Nie znam realiów takiej zbiórki i możliwości pomocy. Uznałem że jest dział na takie akcje i nie kasowalem. Może błędnie…

To jest dział Akcje charytatywne i chociaż sam uważam, że cel tej zbiórki jest niewarty moich pieniędzy, to skoro nie łamie regulaminu to nie rozumiem dlaczego ty albo inny moderator miałby decydować, komu i w jakiej sprawie można tutaj pomagać, a komu nie.

To forum nie ma regulaminu tylko Zasady + TOS w Regulaminie portalu :wink: Kilka dobrych lat temu musiałem uzyskać zgodę od moderacji odnośnie mojej sprawy. Czasy się zmieniły. Teraz jest inaczej - ale nie wiem czy lepiej, skoro można zbierać wszędzie na wszystko.

Od tego jest moderacja by kontrolować co się tu dzieje. Za chwilę ktoś wrzuci, że chce kasę uzbierać na nowy sprzęt do nurkowania. TO TEŻ będzie akcja charytatywna???

Charytatywność – cecha działań mających na celu niesienie pomocy jej potrzebującym, w sposób bezinteresowny, dobroczynny, filantropijny. W ścisłym ujęciu jest to nurt chrześcijańskiej filantropii religijnej.

Oczywiście, że tak. Sam zresztą poparłeś to definicją.

Moderacja jest od utrzymywania porządku, a nie od wyznaczania granic moralnych.

Wyrażenie opinii to wyznaczenie granicy moralnej?? We need go deeper.

Zawezwałeś wszystkich modków na dywanik, udzieliłeś reprymendy i napisałeś co wedłóg ciebie powinno być akceptowalne jako charytatywność, a co już nie. Wyznaczyłeś granicę z pozycji administratora forum. Twoje intencje były jednoznaczne.

Rozróżniasz pomoc na drogi lek/rehabilitację/terapię, która jest niezbędna do poprawy stanu zdrowia, a chęć upgrade’u sprzętu do gier??

Wybacz, ale skoro w ekipie moderatorskiej jest kilka osób, to pozwoliłem sobie te osoby zawołać z zapytaniem o co chodzi i czekam na feedback.

1 polubienie

Wiesz, te programy pomocowe niby sa, ale średnio działają, a dla wielu ON ruchowo komputer czy gra sieciowa to jedyna szansa na rozmowę z drugim człowiekiem. Tu bym zrozumiał, ale sama kwota i sposób składania wbiły mnie w fotel. Gdyby chodziło o ten kontakt to: podzespoły, porada i gotówka na końcu. Tu zaś: gotówka tylko.

Witaj w moim świecie.

Poleasingowy sprzęt można uzyskać za grosze od firm czy innych fundacji. Nie wiem jaka jest kwota dofinansowania PFRON - ale tego wszystkiego idzie się dowiedzieć w instytucjach. Serdeczne współczuję chłopakowi. Na prawdę, ale CEL i kwota docelowa wbiły mnie w ścianę. Odwracając sytuację, można prosić o dofinansowanie rehabilitacji i oszczędzać na sprzęt komputerowy - inaczej brzmi?

Nie uważam, że ktokolwiek powinien decydować na co mogą przeznaczać swoje pieniądze forumowicze, a na co nie.
Rozumiem twoje oburzenie, ponieważ sam zbierasz pieniądze, a na świecie jest wielu bardziej potrzebujących ludzi nawet od ciebie, ale to nie jest dla mnie dalej argument do zamykania tej czy innych zbiórek.
Jest to zrzutka dobrowolna i nikt nikomu nie wyciąga pieniędzy z kieszeni. To, że zamkniesz taką zbiórkę, nie przełoży się na większe wpływy dla bardziej potrzebujących.

Czy dyskusja pod tym wpisem jest zamknięta czy link do zbiórki jest usunięty?

EDIT:

Kolejne argumentum ad personam wobec mnie :heart: Ty na prawdę mnie lubisz @anon741072

Zgadzam się, gdyby poprosił o sprzęt sytuacja byłaby inna, o tym tez mówiłem.

(Z PFRONem czy fundacjami… optymista. :wink: Fundacja głównie dbają o siebie (kierownictwo) a projekty z UE służą kasie na koszty administracyjne. W PFRON zaś na ten przykład, w dofinansowaniu komputera dla praktycznie niewidomych widziałem limit: monitor do 24 cali. :wink: )

200% racji.

Sprawdziłem jeszcze raz i nie widzę tam argumentacji, a tym bardziej ataku personalnego. Nie rozumiem więc na jakiej podstawie wyciągnąłeś tak daleko idące wnioski.

1 polubienie