Pomoc dotycząca AutoCad

Czy może ktoś z Was wie czy istnieje bezpłatny program, który czyta pliki AutoCad i można w nim projektować? Mam projekt w AutoCadzie i chce nanieść na niego poprawki ale w legalnej wersji jakiegoś programu do projektowania. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

podglad plików ACada masz np w http://www.infograph.com/products/dwgviewer/DWGdownload1.asp, ale darmowego programu pozwalającego projektować nie spodkałem, jedynie wersje czasowe samego ACada bądz np IntelliCADa http://www.intelicad.com/

:x A freeCAD 8??? :x

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=65&id=789&t=65

Witam

Możesz ściągnąć program MegaCad co prawda wersję 4.5 (Wydano już wersję 8.0). Obsługuje ona format z Auto Cad-a.

Jednakże jeżeli chcesz ją wykorzystać komercyjnie to będziesz musiał wnieść opłatę. Wersja 4.5 jest to w pełni funkcjonalna wersja bez żadnych ograniczeń typu napis DEMO w poprzek wydruku czy innych tego typu podpisów w zapisanym pliku obrazka.

Może to Ci się przyda (dwie pierwsze to co prawda tylko przeglądarki ale mogą okazać się pomocne, o freeCAD nie pisałem bo ktoś już go proponował)

Volo View Express 2.01

Ostatnia wersja bezpłatnej przeglądarki Volo View Express, będącej ograniczoną funkcjonalnie odmianą narzędzia Volo View, służącego do przeglądania, recenzowania oraz drukowania projektów CAD. Wersja Express umożliwia wyłącznie otwieranie, przeglądanie i (ograniczone) drukowanie plików w formatach DWG, DXF oraz DWF (ePlot i eView). Dzięki oparciu o komponent ObjectDBX, który jest częścią jądra programu AutoCAD, wszystkie pliki wyglądają identycznie jak w programie AutoCAD. Program nie jest obecnie rozwijany przez producenta.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=246&t=33

Autodesk DWF Viewer 5.0

Autodesk DWF Viewer to darmowa przeglądarka dokumentów DWF z funkcją ich wydruku. Format DWF jest w pełni oddającym macierzysty rysunek DWG, standardem firmy Autodesk służącym do współdzielenia projektów oraz informacji inżynierskich. DWF Viewer jest kompatybilny ze wszystkimi narzędziami Autodesk do projektowania, włączając w to AutoCAD, Inventor i Revit. Pliki z programów innych producentów mogą być zapisywane w formacie DWF za pomocą Autodesk DWF Writer. DWF Viewer prezentuje wszystkie dane projektowe zachowane w pliku DWF, m.in.: skalę rysunku, współrzędne, posegregowane widoki, hiperlinki oraz właściwości arkusza lub obiektu. Najnowsza, 5 wersja umożliwia pracę z modelami 3D.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=749&t=33

IntelliCAD 5.0 Classic PL (komercyjny ale stosunkowo tani)

Alternatywa dla programu AutoCAD - BricsCad IntelliCAD wykorzystuje AutoCAD DWG jako lokalny format rysunków i pozwala użytkownikom odczytywać oraz zapisywać pliki DWG AutoCAD’a od wersji 2.5 do 2002. BricsCad IntelliCAD oferuje wysoki stopień zgodności z zestawem poleceń AutoCAD, AutoLISP, ADS. Oferuje również łatwą integrację oraz dużo wyjątkowo wydajnych właściwości, m.in. zdolność do otwierania wielu rysunków jednocześnie. BricsCad IntelliCAD to idealne rozwiązanie dla każdego kto potrzebuje wyświetlać, modyfikować oraz tworzyć rysunki AutoCAD.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=692&t=65

:arrow: Przenoszę do działu Poszukuję

Na płycie CD nr 7-8/ 2002 z czasopisma

PC WORLD KOMPUTERbyła pełna wersja

DesignCAD 200 Pro Pl