Pomoc i obsługa techniczna otwiera się samoczynnie!

Witam!

Pracuję na systemie Windows 7 Ultimate i mam z nim pewien problem. Chodzi o Pomoc i obsługę techniczną systemu Windows. Otwierając Start automatycznie się on zamyka i pojawia się okno pomocy i obsługi. Występuje to również w przeglądarce Chrome, lecz tam kiedy otworzę nową kartę od razu pojawia się setka kart pomocy.

Dysk formatowałem dwa razy, nic.

Hej,

 

A nie jest to przypadkiem jakaś modyfikowana wersja systemu?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam,

Czysta siódema, na innym laptopie śmiga bez tego. Myślę, że to może być problem klawiatury, bo nie działa mi kilka klawiszy, w tym funkcyjne. Gdzieś to wyczytałem, ale nie jestem pewien.

Hej,

 

  • Wszystkie poprawki i SP zainstalowane?
  • Czy to samo dzieje się w trybie awaryjnym?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Oryginalny, najnowszy i ostatnia wersja ze strony microsoftu. Kompilacja 7601: SP1.

W awaryjnym występuje.

 

Hej,

 

A uruchom komputer bez klawiatury i sprawdź, czy problem występuje. Jeśli nie, twoje przypuszczenia będą bardziej prawdopodobne. 

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Laptop uruchamiałem z klawiaturą tą wbudowaną i z tą na USB. Wciąż to samo.

Hej,

 

Rozumiem, że niedziałające klawisze funkcyjne znajdują się na tej klawiaturze wbudowanej? A które klawisze dokładnie nie działają?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

F1, F8 nie działają. Tak, na wbudowanej.

 

Hej,

 

F1 odpowiada właśnie za wyświetlanie pomocy systemu Windows oraz pomocy w Chromie. Czyli tutaj jest problem. Pozostaje albo wyłączenie klawiatury w systemie (na przykład przez menadżer urządzeń) i korzystanie z tej na USB, albo wymiana klawiatury na sprawną.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tylko, że ta USB też to wywołuje. Chyba, że ta wbudowana także pozostaje aktywna. W menedżerze opcja Wyłącz występuje niedostępna. Jest jakaś inna opcja, żeby ją dezaktywować? Wtedy bym sprawdził czy ta USB też to robi.

Hej,

 

Podłączenie dodatkowej klawiatury na USB nie powoduje dezaktywacji klawiatury wbudowanej. Można sprawdzić w BIOS’ie, czy możliwe jest wyłączenie klawiatury, ale podejrzewam, że skoro to laptop, to BIOS ma mocno okrojony.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

No w BIOS’ie nic o keyboard nie ma, jest tylko Wake on Keyboard. Jakieś rady co do tego jak to wyłączyć? Jedynie go rozkręcę, ale to już ewentualna ewentualność.

Hej,

 

Czyli tak, jak obstawiałem - BIOS nie ma takiej opcji. Zostaje więc menadżer urządzeń albo rozkręcenie laptopa i fizyczne odłączenie klawiatury.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jak pisałem wyżej, przez menadżer się nie da.

Hej,

 

A w menadżerze na pewno wybierasz dobrą klawiaturę? Możesz pokazać to na screenie?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Na pewno dobrą, bo bez tej USB jest tylko jedna pozycja.

Hej,

 

Tak, ale wyłączyć ja powinieneś wtedy, gdy i klawiatura USB jest podłączona do komputera.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Standardowa klawiatura PS/2 i podłączona na USB w tym samym momencie i mogę tylko odinstalować sterownik.

Hej,

 

W takim układzie tylko rozebranie i fizyczne odczepienie taśmy klawiatury.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus