Pomoc i obsługa techniczna otwiera się samoczynnie!

(Hampelus12) #1

Witam!

Pracuję na systemie Windows 7 Ultimate i mam z nim pewien problem. Chodzi o Pomoc i obsługę techniczną systemu Windows. Otwierając Start automatycznie się on zamyka i pojawia się okno pomocy i obsługi. Występuje to również w przeglądarce Chrome, lecz tam kiedy otworzę nową kartę od razu pojawia się setka kart pomocy.

Dysk formatowałem dwa razy, nic.

(Dimatheus) #2

Hej,

A nie jest to przypadkiem jakaś modyfikowana wersja systemu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #3

Witam,

Czysta siódema, na innym laptopie śmiga bez tego. Myślę, że to może być problem klawiatury, bo nie działa mi kilka klawiszy, w tym funkcyjne. Gdzieś to wyczytałem, ale nie jestem pewien.

(Dimatheus) #4

Hej,

• Wszystkie poprawki i SP zainstalowane?
  • Czy to samo dzieje się w trybie awaryjnym?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #5

Oryginalny, najnowszy i ostatnia wersja ze strony microsoftu. Kompilacja 7601: SP1.

W awaryjnym występuje.

(Dimatheus) #6

Hej,

A uruchom komputer bez klawiatury i sprawdź, czy problem występuje. Jeśli nie, twoje przypuszczenia będą bardziej prawdopodobne. 

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #7

Laptop uruchamiałem z klawiaturą tą wbudowaną i z tą na USB. Wciąż to samo.

(Dimatheus) #8

Hej,

Rozumiem, że niedziałające klawisze funkcyjne znajdują się na tej klawiaturze wbudowanej? A które klawisze dokładnie nie działają?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #9

F1, F8 nie działają. Tak, na wbudowanej.

(Dimatheus) #10

Hej,

F1 odpowiada właśnie za wyświetlanie pomocy systemu Windows oraz pomocy w Chromie. Czyli tutaj jest problem. Pozostaje albo wyłączenie klawiatury w systemie (na przykład przez menadżer urządzeń) i korzystanie z tej na USB, albo wymiana klawiatury na sprawną.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #11

Tylko, że ta USB też to wywołuje. Chyba, że ta wbudowana także pozostaje aktywna. W menedżerze opcja Wyłącz występuje niedostępna. Jest jakaś inna opcja, żeby ją dezaktywować? Wtedy bym sprawdził czy ta USB też to robi.

(Dimatheus) #12

Hej,

Podłączenie dodatkowej klawiatury na USB nie powoduje dezaktywacji klawiatury wbudowanej. Można sprawdzić w BIOS’ie, czy możliwe jest wyłączenie klawiatury, ale podejrzewam, że skoro to laptop, to BIOS ma mocno okrojony.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #13

No w BIOS’ie nic o keyboard nie ma, jest tylko Wake on Keyboard. Jakieś rady co do tego jak to wyłączyć? Jedynie go rozkręcę, ale to już ewentualna ewentualność.

(Dimatheus) #14

Hej,

Czyli tak, jak obstawiałem - BIOS nie ma takiej opcji. Zostaje więc menadżer urządzeń albo rozkręcenie laptopa i fizyczne odłączenie klawiatury.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #15

Jak pisałem wyżej, przez menadżer się nie da.

(Dimatheus) #16

Hej,

A w menadżerze na pewno wybierasz dobrą klawiaturę? Możesz pokazać to na screenie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #17

Na pewno dobrą, bo bez tej USB jest tylko jedna pozycja.

(Dimatheus) #18

Hej,

Tak, ale wyłączyć ja powinieneś wtedy, gdy i klawiatura USB jest podłączona do komputera.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Hampelus12) #19

Standardowa klawiatura PS/2 i podłączona na USB w tym samym momencie i mogę tylko odinstalować sterownik.

(Dimatheus) #20

Hej,

W takim układzie tylko rozebranie i fizyczne odczepienie taśmy klawiatury.

Pozdrawiam,
Dimatheus