Pomoc komputerowa bez zakładania działalności?

Witam

Chciałbym sobie trochę dorobić. Niestety nie posiadam dużego kapitału natomiast predyspozycje mam. Chodzi mi o pomoc komputerową i w związku z tym chciałem się dowiedzieć czy muszę zakładać działalność gospodarczą? Można to jakoś obejść?

pozdrawiam

Nie można obejść! Działalność gospodarczą określa ustawa i musisz się z nią liczyć. Podatki, ZUS, GUS itd.! Ot co.

http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dn … podarczej/

nie mogę tego wykonywać jako umowa zlecenie/dzieło ?

Zgadza się, każda działalność zarobkowa mająca charakter ciągły i zorganizowany musi zostać zarejestrowana jako DG.

Można to obejść - zatrudnij się w jakimś pobliskim sklepie czy serwisie. :stuck_out_tongue:

no chyba że rozejdzie sie poczta pantoflowa jaki z Ciebie spec i nie bedziesz sie musiał nigdzie ogłaszać :wink:

gdyby była możliwość znalezienia takiej pracy to bym tam poszedł… wiecie jaki jest rynek pracy.

Można, tylko musiałbyś znaleźć dobrego, stałego zleceniodawcę, który rozliczy Cię ze wszystkich składek. Jeśli jesteś studentem do 26 roku życia to prawdopodobnie dostaniesz taką umowę, bo to bardziej opłacalne niż zatrudnienie pracownika;-)

czyli jednak można się rozliczać po za działalnością gospodarczą ale jest to bardziej uciążliwe dla klienta?