Pomoc odnośnie oferty internetowej

(Dupczet1) #1

Witam.

Posiadam internet od neostrady 6mb (niby). Przesyłają mi rachunki 120 zł (na poczatku bylo 60 zł) Chcę zrezygnować z neostrady i kupić coś tańszego do 80 zł. Polecacie jakąś ofertę? Pewnie bedą mi musieli nowe kable zakładać.. w kazdym razie liczę na waszą pomoc!

(Bogdan_G) #2

Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz i jacy są lokalni dostawcy internetu. Zorientuj się, w obrębie jakiej sieci mieszkasz.

(SnykeShadow) #3

Trochę to dziwne, co piszesz. Skoro podpisałeś umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych – pakiet za 60zł – Internet + Telefon (linia telefoniczna niezbędna do działania Internetu) to Twoje rachunki powinny oscylować w granicach tej kwoty.

Neostrada nie jest usługą pakietową tylko nielimitowaną – korzystasz z Internetu do woli za tą samą kwotę. Jedyny haczyk, jaki istnieje w takim pakiecie (Internet + Telefon) to korzystanie z telefonu stacjonarnego. Trzeba naprawdę uważać ile i gdzie się dzwoni.

Sam posiadam Neostrade 2Mb/s + telefon stacjonarny i moje rachunki nie przekraczają 90zł.

Ostatnio dzwoniła do mnie konsultantka (o dziwo bardzo miła w rozmowie) z Orange z nową ofertą na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oferta zawierała pakiet Internet 10Mb/s + Telewizja satelitarna (17 kanałów za Free z możliwością dokupienia wybranych pozycji) + telefon stacjonarny za 104zł brutto miesięcznie. Jedyny koszt, jaki poniosę to kwota aktywacyjna w wysokości (o ile dobrze pamiętam) 24zł jednorazowo doliczone do kolejnego rachunku.

Na Twoim miejscu przyjrzałbym się rachunkom, które powinieneś otrzymywać na swoją pocztę elektroniczną lub też pisemnie i tam poszukał przyczyny wzrostu opłat.

Na rachunkach masz wyszczególnione ile i za co płacisz.

(eddie71) #4

Jeżeli na początku było 60 zł to sam musiałeś się zgodzić na dodatkowe usługi i podwyżkę.

Dowiedz się u konsultanta TP-SA/Orange jak powrócić do poprzedniej taryfy.

(Bogdan_G) #5

Prawdopodobnie jest to pułapka oferty pakietu. Pierwsze 6 mies. jest po 60 zł. Gdyby odstąpić od umowy w czasie trwania umowy, trzeba by zwrócić prolongatę, czyli całość, którą będzie stanowić suma półrocznej pełnej kwoty widniejącej na umowie, minus 60 zł x 6. Może być, ze rezygnacja z neostrady i jakiś tańszy internet, mogą wypaść drożej, niż trwanie do końca umowy i potem mądry wybór dostawcy.

(Dupczet1) #6

Przepraszam. Mój błąd. Oficjanie miałem płacić 90 zł a teraz płacę 120. pójdę w tygodniu i sie spytam dlaczego tak jest, ale niedługo kończy mi sie umowa i może polecicie coś np netia itp. Bo może są ciekawsze oferty i tańsze ;p. pozdrawiam :wink: