Pomoc podczas tworzenia strony

Witam

Amatorsko tworze stronę (pewnie jej nawet nie wystawie, po prostu chce umieć zrobić stronę, przejść cały proces żeby mieć doświadczenie) ale jako że nie jestem w tym obcykany mam kilka pytać…

1). Używam framesetów ale nie wiem jak zrobić osobne tło po bokach jak np: na tej stronie (te czarne)

http://imageshack.us/photo/my-images/515/82983140.jpg/

Struktura strony to:

Ale ona rozciąga się na całość, od samej lewej strony przegladarki do prawej… niby mogłbym zrobić to tak:

Te dodatkowe frame’y oddzielily by mi to, ale to jest nieoptymalne i niepraktyczne… pozatym gdybym chcial ustawić jednolite tło dla backgroundu dla tylu kawalków to masakra. 2). Kolejne pytanie. na samym początku ustawiam liczby sa przykladowe. Jak zrobić żeby ustawić stałą, konkretną liczbę pikseli dla kazdego frame, a dla jednej zeby byla dynamiczna? Chcialbym zeby wszystkie framey zaznaczone na niebiesko, byly stale, a ta na czerwono zeby zwiekszala sie w zaleznosci od ilosci wyswietlanego tekstu. jak tutaj…http://imageshack.us/photo/my-images/441/37718642.jpg/3) Czy jest możliwość zrobić newsslider… W miejscy gdzie jest samochód w powyższym zdjęciu, chciałbym aby np: co 3 seknudy zmienial mi sie obrazek. PHP troche mialem wiec może sobie poradze, ale nie wiem czy jest jakiś inny sposób? Dobrze by bylo gdyby skrypt wybieral po kolei z folderu zdjecia. Do tego prosił bym o ewentualnie jakiś przykladowy KOD, bo moje umiejętnosci logicznego myslenia podczas programowania sa strasznie okrojone ;/ 4) W powyższym zdjeciu mam menu od: o firmie do kontakt. [te przyciski mialy by kontrolowac wielkość tego ‘czerwonego’ frameu]. Chcialbym pod przyciskiem oferta zrobic formularz, ktorym podaje sie imie, nazwisko, telefon i rodzaj oferty jaka sie sklada, oraz zeby poszla ona bezposrednio na jakiegos maila. W zakladce kontakt mam coś podobnego, mianowicie

tutaj jakiśtekst     
[/code]

ale nie chciałbym żeby oferta miala dokladnie ten sam schemat.

Jeśli coś jest nie jasne, prosze pisać, rozumie że cięzko jest zrozumieć to siedząc po drugiej stronie monitora :confused:

Tak na przyszłość - skoro już się uczysz to ucz się poprawnie - ramek się właściwie nie stosuje. To co chcesz zrobić osiągniesz za pomocą 3 div-ów + odpowiednie style css dla nich. Co do rotacji zdjęć - JavaScript.