Przygotowujesz sobie pendrive (nie musi być duży, ale najlepiej jakby posiadał system plików FAT32).
Ściągasz ze strony producenta BIOS-y. Każdy plik ZIP wypakowujesz do osobnego folderu. Foldery kopiujesz na pendrive. Uruchamiasz ponownie komputer i uruchamiasz QFLASH (albo z poziomu BIOS-u, albo na ekranie startowym naciskając klawisz END).
Ważne ! Zanotuj sobie obecne ustawienia, które masz zapisane w UEFI (BIOSie).
Jak już będziesz w QFLASH - wybierasz opcję Update, wskazujesz napęd USB (Pendrive), wskazujesz plik z nowszą wersją BIOS, i wybierasz opcję Aktualizuj.
Ponieważ robisz to pierwszy raz, nie zaznaczaj opcji “Update backup BIOS” (O ile ta płyta w ogóle ją posiada - nie chce mi się tego sprawdzać).
Po zakończeniu aktualizacji, QFLASH poinformuje że komputer zostanie uruchomiony ponownie. (czasami - szczególnie przy aktualizacji AGESA) komputer może się uruchomić dwa razy, lub restart może trwać wyraźnie dłużej - to normalne.
Po restarcie, wchodzisz do BIOSu i ustawiasz opcje które uprzednio zanotowałeś (możesz też zaufać ustawieniom automatycznym, ale ponowne ustawienie BIOSu na pewno nie zaszkodzi).
Pozwalasz żeby się uruchomił system, i weryfikujesz czy wszystkie urządzenie działają (np. uruchamiając Menadżer Urządzeń).
Czysto teoretycznie - mógłbyś od razu przeskoczyć z wersji 41 do 60c, ALE ODRADZAM, i sugeruję wykonać operację stopniowo, powtarzając powyższe kroki, aż do osiągnięcia najnowszej aktualizacji. To może zaoszczędzić sporo nerwów…
Opcja 2 - to użycie aplikacji @BIOS (dostępna w sekcji Funkcja na stronie którą podałeś)
Uruchamiasz ją z poziomu systemu operacyjnego (nadal zakładam że używasz Windows), i podążasz za kreatorem, tak jak przy instalacji aplikacji.
To dość wygodne rozwiązanie, ale niestety nie pozbawione wad, głównie wynikających z możliwych konfliktów z innymi aplikacjami, takimi jak antywirusy itp.
Tu masz film poglądowy: (4) WSZYSTKO O BIOS | Jak zaktualizować BIOS? Poradnik krok po kroku (MSI, ASUS, AORUS, AsRock)! - YouTube
7:24 - pokaz jak to wygląda na płycie GA.