Pomoc przy doborze części do kompa

Witam. Chciałem sobie ostatnio pograć w Test Drive unlimited, jednak otrzymałem tylko pokaz slajdów a nie płynną jazdę więc prosiłbym o doradzenie odnośnie płyty głównej i karty graficznej.

Mój aktualny sprzęt to:

Typ procesora AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej ASRock K8Upgrade-NF3 (4 PCI, 1 AGP, 1 Future CPU Port, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Pamięć fizyczna Kingstone 200MHz 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (07/05/05)

Karta wideo Radeon 9600/X1050 Series (Omega 3.8.442) (128 MB)

Karta dźwiękowa nVIDIA MCP2-S - Audio Codec Interface

Nazwa dysku twardego Seagate Barracuda 7200.8 SATA NCQ 200826

Zasilacz Gembird 400W

Jako że mam parę stówek, to wymyśliłem sobie że dokupię pamięć RAM, ale DDR (które obsługuje moja obecna płyta główna) 2GB wychodzi drożej niż DDR2 2GB, więc zmieniłem zdani. Zostawię procesor który spokojnie można podkrecić do 2500 MHz, kupuję RAMy DDR2 GoodRam 2GB za 90zł, i muszę teraz dokupić kartę graficzną i płytę główną. Nie chcę przeznaczać majątku. Karta graficzna najlepiej 256 MB, a co do płyty głównej to już nie wiem. Taka żeby obsługiwała DDR2, mój obecny procesor i nową kartę graficzną. Możecie coś doradzić ? Karta i płyta mogą być używane, dzięki temu uda się kupić coś lepszego po niższej cenie. Będę bardzo wdzięczny za pomo.

Pozdrawiam

Wojtek

Takie rzeczy to tylko w Erze :lol:

A tak na poważnie to twój procek obsługuję tylko DDR więc aby mieć DDR2 musisz też zmienić procka.

Mogę tobie polecić coś takiego

AMD Athlon 64 X2 7750+ lub tanie Athlony 64/Semprony/Semprony X2 na AM2.

Gigabyte GA-MA780G-UD3H lub AsRock A780GXH/128M - obie płyty mają zintegrowaną kartę graficzną Radeon HD3200 która ma wydajność GF 6600, do tego lepiej radzi sobie w filmach HD.

Goodram DDR2 2GB 800MHz CL5.

dzięki bardzo za porady. myślałem że tanim kosztem da się pograć jeszcze trochę, ale nie sądziłem że aż tak bardzo się myliłem ;D.