Pomoc przy formatowaniu laptopa!?

Witam.

Mam problem, gdyż nie wiem jak sformatować laptopa. Wiem jak wejść do biosu i ustawić bootowanie. Ale problem tkwi w tym, że nie wiem którą opcje wybrać a są 4

  1. MS-DOS with CD-ROM Support

  2. Recover Windows Xp to first partition only

  3. “-” “-” to entire HD

  4. “-” “-” to entire with 2 partition

Nie wiem którą wybrać wiem, że recover znaczy odzyskiwać ale ja nie chce go odzyskać tylko zainstalować na nowo.

Proszę o pomoc.

Rozumiem że masz laptopa w którym jest popularne recovery

Problem jest tylko taki

a) jeżeli chcesz sformatować tylko C: to wybierz opcje 2

b) jeżeli cały dysk twardy to opcja 3

Cały czyli wszystkie partycje C: D: i co tam jeszcze masz

ale np możesz mieć na D: swoje dane więc jak nie chesz ich stracić to polecam opcje nr 2 no chyba że np wszystkie partycje są zawirusowane ale totalnie zawalone śmieciami to opcja 3

Twoja decyzja :slight_smile:

Ok wybrałem 3 opcje ale wyskakuje mi błąd: error #1826 Error: Free space not found

Co to oznacza?? !!

nie bój nic… 2 pytania

  1. to jest oryginał XP dany z lapkiem ??? czy no wiesz…

  2. robisz to z płyty czy ukrytej partycji???

nie wiem dokładnie jak przebiega proces recovery u Ciebie i co ci po kolei wypisuje ale…

Wszystkim tak wiec i Tobie zaproponuję probram GPARTED w wersji livecd ściągasz wypalasz .iso na płytce cd

to do partycjonowania jest

wtedy dasz bootowanie z CD , Gparted odpali pomieli i dostaniesz sie do dysków i elegacko masz na tacy partycje

jak masz tą recovery na dysku ukrytą to jej nie usuwaj a wywal tamte skoro i tak chcesz wszystko wywalić.

Potem bedziesz postępować jak podczas normalnej pierwszej instalacji windowsa i błedów nie bedzie

polecam Gparted

Tak winda jest oryginał i są 2 płytki. Robię to z płyty. I chce powiedzieć, że na początku wybrałem opcje 2 doszło tak do 5% i niechcący wyciągnąłem kabel od zasilania i od tamtej pory nie chce się to uruchomić.

e:/ Jak wybieram 2 opcje to wyskakuje błąd no parttition selected a poźniej tak samo jak w opcji 3 wyskakuje 2 okno Recovery not finish Please try again E:\

hehe czyli po prostu zdupczyłeś recovery nie zrobisz już raczej nic z poziomu tego recovery bo on widzi to wszystko jako śmieci i nie ma do czego sie odwołać bo tamto wywalił jeszcze w dodatku niezupełnie nowe nadpisał też niezupełnie i twiedzi że full dysk jest. no jak widzi śmieci to daj se spokój z recovery

ściągnij GPARTED i to szybko zrób wywal wszystkie partycje bo one i tak już są dupniete i potem spokojnie zacznij od nowa recovery z płyty to bedziesz miał tylko opcje 3 jakoś tak no cały dysk wyczyszczony z partycji bedziesz miał. Wyczyszczony dobrze! !!

Ok dzięki i mam prośbę mógłbyś podać link skąd pobrać ten program ??

http://sourceforge.net/projects/gparted … o/download