Pomoc przy instalacji Windows 7 na starym komputerze

Witam,

jak w temacie, na swoim dość leciwym już sprzęcie chciałbym zainstalować Windows 7. Jego specyfikacja techniczna:

Procesor Intel Core 2 Duo E6750, 2666 MHz (8 x 333)

Płyta główna ASUS P5k SE

Pamięć RAM DDR2-800 (400 MHz) 2GB

Karta graficzna GF 7300 LE 128MB

Dysk twardy SEAGATE Barracuda ES 250620 250GB

Po zapoznaniu się z kilkoma tematami o podobnych problemach, ściągnąłem doradcę uaktualnienia do systemu Windows 7 od Microsoftu i generalnie wszystko wygląda dobrze poza brakiem informacji na temat sterowników do bodajże karty sieciowej. Z tego też względu chciałem zacząć poszukiwania sterowników do komputera. Niestety jestem w tej kwestii kompletnym laikiem i tak naprawdę nie wiem jakie będą potrzebne. Szukałem do płyty głównej na stronie Asusa, jednak jest tam wsparcie tylko do Visty, ponadto, ponoć to nie jest tak dobrze, jak w wypadku grafiki, gdzie wystarczy tylko jeden plik instalacyjny (poprawcie mnie, jesli się mylę). Stąd tez moja prośba: mógłby mi ktoś mniej więcej przybliżyć co dokładnie musiałbym instalować po ustawieniu 7? Ponadto, czy jeśli dysk juz mam podzielony na partycje, to mogę jedynie formatować C, na której jest aktualny Windows, czy muszę formatować dysk w całości? Z góry dzięki za odpowiedź.

Nie musisz formatować całego dysku. Wystarczy podczas instalowania systemu formatowanie partycji systemowej (szczególnie uważać!).

Poza tym: sterowniki do karty graficznej znajdziesz z łatwością na stronie nVidia, natomiast o pozostałe może być bardzo trudno, bądź… odwrotnie(!), zainstaluje je sam system podczas instalacji! Musisz to sam przećwiczyć.

Ponadto płyta główna jest 6-letnia i może się zdarzyć, że nie będziesz zadowolony ze sprawności Windows’a 7 na tej płycie.