Pomoc przy instalacji Windows 7

Mam do was taką prośbę. Mam zamiar kupić i zainstalować windows se7en ultimate i mam pewne wątpliwości. 1: czy wszystkie dotychczasowe programy i gry będą mi na nim chodzić (podał bym ich listę ale nie mam pojęcia jak to zrobic szybko). A pozatym 64 czy 32 bit. Czy opłaca się to na moim komputerze itp. Pomożecie mi uzyskać odp na te pytania?

Podaj pełną specyfikację komputera i programy jakie chcesz uruchomić .

Gry oraz programy powinny chodzić.Jeśli nie to w trybie zgodności warto spróbować.

64 bit jeśli masz 4GB ram.Jeśli masz mniej to opłaca się instalować 32 bit.

Podaj jaki masz sprzęt. :slight_smile:

musisz podać specyfikacje komputera żeby określić czy 64 bitowy system pójdzie

procesor musi obsługiwać 64 bitowy system i około 4 GB ramu żeby swobodnie pracować na tym kompie( 3 GB ramu tez powinno wystarczyć).

Jeżeli masz mniej np 2GB to system tylko i wyłącznie 32 bitowy.

Uważam, że system w wersji Professional w zupełności wystarczyłby.Bo pewnie i tak nie wykorzystasz wszystkich funkcji wersji ultimate. Trochę byś zaoszczędził,ale jak tam uważasz.

To będzie tak:

Procesor: http://img208.imageshack.us/i/beztytuufsj.png/

Pł. Głów: http://img64.imageshack.us/i/beztytuuzd.png/

Ram mam 4 giga ddr2

Karta to jest: Ati Radeon HD 4800 Series, albo 512 albo 1024.

Jak coś jeszcze to piszcie.

a progamy i gierki: Opera, Everest, Bittorrent, World of warcraft, Modern Warfare 2, Call of duty, DiRT2, SHIFT, Skype, Ashampoo Magical Defrag 2, Gg oczywiście, TuneUp Utilities 2009, Driver Genius Professional Edition, DAEMON Tools Pro, Ashampoo Burning Studio 9, Drukarke HP, Audacity, ALLPlayer z napi projekt, Mozilla Thunderbird, Noda, WinRAR, MS Office, K-Lite Codec Pack, 7 letnie głośniki creative, ale mam 2 karty dźw, więc chyba problemu nie bd. Warhammer. I tyle chyba

Z powodzeniem możesz kupować Windows 7 - masz dobrą konfigurację. Możesz wybrać nawet wersję 64 bitową. Wspomniane gry i programy będą działać.

Ok. A wszystko to co mam będzie mi chodziło na 7?

tak.

Napisałeś “Drukarke HP” , podaj dokładny model :smiley:

Hmm to jest drukarka HP Photosmart C3100 series. Już na Xp-ku ciężko jest zainstalować ją tak, żeby dobrze działała

Na 99% Windows 7 znajdzie do niej odpowiednie sterowniki :slight_smile:

huuuubert , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A tak pozatym to wszystkie sterowniki mi odpali na 7? Bo to są chyba inne pod XP. A 7 sama znajduje sterowniki?

Windows 7 zawiera w sobie dużo dużo sterowników . Jeśli nie to znajdzie sobie na Windows Update .

Słuchajcie: Wersja win 7, który chce zainstalować to 64 bit. A na kompie mam zainstalowanego WOW’a i potem nie będzie mi się go chciało 2 raz instalować (bo to dłuuugo zejdzie) czy on bd chodził na tym systemie? Proszę o szybką odpowiedź

Jest taka zasada - nowa instalacja systemu - należy ponownie zainstalować oprogramowanie, które było dotychczas zainstalowane, nawet jeśli było na innym dysku/partycji, czyli przygotuj się na kilka godzin instalacji.

Ok rozumiem, tylko wiele ludzi, których znam miało reinstalke z Xp na 7 i bez ponownego instalowania gry, WOW im chodzi. Tylko nie wiem właśnie czy pójdzie z 32bit XP na 64bit 7??

Człowieku, za dużo kombinujesz. Ściągnij sobie triala Windows 7 (90 dni) i po prostu sprawdź jak to wszystko się zachowuje, zamiast się zastanawiać. Pamiętaj, że myślenie nie przynosi efektów - działanie tak.

Ok zainstalowałem 7 32bit i wszystko ładnie śmiga. THX za pomoc