Pomoc przy instalowaniu sterownika ACPI

Witam. Najwięcej tutaj powie screen który przesyłam, od początku użytkowania laptopa nie mam pomysłu jak zainstalować ten sterownik, (którego nie ma a jest potrzebny, tak? dobrze rozumiem?) po jakimś czasie dałem sobie spokój ale ostatnio pogrzebałem w podglądzie zdarzeń i widzę, że tam też znajdują się błędy co mnie zmartwiło. Mógłby ktoś powiedzieć czy tak powinno być ewentualnie jak sobie z tym poradzić?

system.thumb.jpg.4d9d6849aa2cbbf6175a8e0

Sterownik powinien być na stronie producenta laptopa. Rzadko jednak pod jednoznaczną nazwą ACPI.

Może napisz jaki to laptop? :wink: Może chodzi o “Intel Rapid Storage”?

Przycisk zasilana ACPI (Urządzenia systemowe) .

Aktualizuj sterownik - Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika - Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze - Pokaż zgodny sprzęt

 

dziękuje bardzo za pomoc, wszystkie 3 odpowiedzi były pomocne, najpierw zrobiłem tak jak podpowiadał KAZDAN63, potem poszperałem na stronie producenta i okazało się, że ominąłem sterownik IRST i ACPI, śmiga :slight_smile:

Tylko takie jeszcze pytanko asekuracyjne. Mój laptop to Lenovo z70-80 i posiada dysk SSHD.

On bez niczego działa na swoich ustawieniach najlepszych czy może jakiś dodatkowy sterownik trzeba wgrać, żeby uaktywnić SSD? Strasznie mnie to nurtuje

Sshd w postaci np 1000+8GB w jednym dysku nie wymaga dodatkowych sterów.

okej, czyli rozumiem że on sobie sam logistycznie wrzuca jakieś często uruchamiane procesy do tych 8gb?

ten IRST to pic na wodę w tym momencie?

Intel rapid instalują inne sterowniki kontrolera SATA. W twoim przypadku przy jednym dysku nie mają większego znaczenia.