Pomoc przy kupnie RAM

Witam.

Zamierzam kupić pamięć RAM 2Gb 667MHz. Myślałem nad firmą GOODRAM (nasza polską :))

Goodramy są OK. Możesz brać.

A chyba jednak lepiej 2x po 1Gb, w sumie mi się tak daje bo będzie na dual chanel czy jakoś tak i ti podobno lepiej działa wtedy.

jeżeli płyta obsługuje dualchanel -to pod dual tego samego producenta ,wielkości itp

-najlepiej kupować sprzedawane po dwie sztuki pod dual /sprawdzone/

-jeżeli nie -to jedna kość jest 2gb jest też dobrym rozwiązaniem…

A ile pieniędzy na pamięć i jaki masz model płyty głównej?

Ja polecam Patrioty, ponoć najlepsze jakie są :slight_smile: Poza tym lepiej brać 2x1GB i może już 800tki?

jak juz masz kupować 2 GB to w dual channel jak wczesniej pisali oraz na szynie 800Mhz lub tez 1066Mhz dobre pamieci sa firmy Patriot, OCZ, Kingston. Ja mam 2razy po 1Gb na szynie 1066Mhz i firmy OCZ spojrz na link i spojrz tam na opinie. Jak dla mnie pamieci sa super http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/P … ,id,41305/

Dzięki, jasne że chętnie bym wziął 800MHz ale moja płyta tego nie obsługuje :? Temu biore najlepsze jakie moge czyli w tym wypadku 667MHz :stuck_out_tongue:

“Patrioty, ponoć najlepsze jakie są”

No raczej najlepszymi są Crucial Ballistix czy GoodRam Pro… Patrioty LLK po prostu są dobrze wykonane i nawet nieźle się kręcą, ale najlepsze raczej nie są. :stuck_out_tongue:

Jaką masz płytę główną? Będziesz jeszcze inwestował w pamięci do tej płyty, czy raczej jak będziesz wymieniał, to na nową platformę? No i nie napisałeś nigdzie, czy to mają być DDR czy DDR II… Jak dualchannel jest na płycie i nie będziesz dokładał innych pamięci do tej płyty to wziąłbym 2x1GB, przy braku kręcenia w sumie mniejsza z tym jaka firma, chociaż jak byłyby to DDR II to wziąłbym Patrioty LLK.

Chodzi tutaj o DDRII, Płyta główna to: Asrock 4CoreDual-SATA2 R2.0