Pomoc przy modernizacji / stworzeniu strony stowaryzszenia

Witam.

Dostałem ‘zlecenie’ wykonania strony małego stowarzyszenia inicjatyw lokalnych, tzn. działającego na rzecz społeczności lokalnej poprzez organizowanie eventów, jakieś akcje dla dzieciaków, pomoc itd. - ale to nie jest istotne. Istotne jest to, że ja się na tworzeniu stron znam niewiele, a wypadałoby żeby to wyglądało dość porządnie, było ładne, przejrzyste i takie tam. Pewnie niektórzy się zastanawiają po co się pcham w coś czego nie umiem - nacisk z góry, osoba działająca w stowarzyszeniu nalega abym to ja wszystko nadzorował od początku do końca, bo gdy wynajęta była osoba z zewnątrz, nie znająca realiów i mieszkająca dość daleko współpraca była mocno utrudniona. Z tego co się orientuje jest tu sporo osób dość dobrze radzących sobie w tych tematach dlatego pytam - na czym oprzeć taką stronę? Założenia są takie aby była przede wszystkim przejrzysta dla klientów, łatwa w zarządzaniu, planuje zamieścić sporo fotografi jako aktywne odnośniki najprawdopodobniej, mniej treści, bo mało komu teraz chce się czytać tekst pisany, więc mile widziana propozycja skryptu, który sobie z tym poradzi. Wordpress z jakąś “nakładką” ? Coś innego? Proszę o konstruktywne rady, nie trzeba łopatologicznie, postaram sobie wszystko wygooglować, ale chciałbym wiedzieć od czego mam zacząć. Pozdrawiam!

Polecił bym właśnie wordpressa.

Popularny, prosty w użytkowaniu jak i modyfikacji, od groma templatek i pluginów…