Pomoc przy podkręcaniu procka ;D

Mam do was pytanko jak można podnieść troche moc w moim kompie wiem tyle że coś sie tam w biosie przestawia ale co potrzebuje dokładnej instrukcji. chce sie pobawić w podkręcanie procka ponieważ za niedługo bende miał nowego kompa. Mój komp który chce podkręcić to celeron 1.7ghz 256 mb ram (266mhz) hdd 40 , zasilacz 350w, gf fx 6600 (256 mb), płyta główna asrock p4i45d. nie chce nic dokładać do tego kompa żadnego chłodzenia ani nic . to napiszcie który z parametrów mam wł. albo wył. i jak to zrobić krok po kroku. tam jak wchodze jest takie coś cpu host frequencyi pisze auto a na dole jest auto frequency i pisze 1000mhz i czy to jest to jak tak to co muszę pozaznaczać i co wpisać .

Niezbyt to do podkręcania…

ja go nie chce kręncić nie wiadomo ile tylko troszkę

i ile by trzeba można było podkrencić i co tam trzeba pozaznaczac

czytalem ze jakies 1.9ghz da sie z niego wyciągnac

zyskasz dzięki temu jedynie więcej ciepła :smiley:

zima idzie przyda sie już go podkrencilem na 106mhz początkowo był na 101 i to jest już chyba kres możliwości na standardowym radiatorze mam teraz 1.8ghz a jaka powinien mieć temperaturę max jaka może osiągnąć procek bo może da sie go jeszcze ale napiszcie jaka powinien mieć tą temp.

Swego czasu w drugim kompie też miałem taki procesor i też 1,8ghz to był max (biorąc pod uwagę mikro chłodzenie, brak wentylacji w obudowie, płytę główną noname na kt266a i ramy noname 266 mhz’owe to i tak nie było tak źle, co nie zmienia faktu że 2ghz barton fsb 400 na nf2 ultra nie zostawia cienia wątpliwości nie tylko celkom ale i pentkom 4 :}

za kolejne OT-y zarobisz nagrodę, poważniejszą niż ostrzeżenie. :evil: OT - Kosz