Pomoc przy podlaczeniu kabla reset


(Kristofeus) #1

Witam wszystkich mam jeden ale dla mnie poważny problem

otóż chodzi o to ze zakupiłem obudowę Aerocool X-WARRIOR DEVIL RED do tego zasilacz

CORSAIR CX Builder Series Modular 430W podłączylem wszystko i działa po tygodniu zakupiłem płytę główną ASRock H77 Pro4/MVP i nie działa przycisk reset na obudowie moja poprzednia płyta to asus P5g41-m i tam działało wszystko dobrze nie działa tylko przycisk reset kabel jest na 100 % dobrze podłączony czym to może być spowodowane?oddać na gwarancje czy to tylko jakieś ustawienie?

Dziekuje wszystkim


(Agatonster) #2

Kristofeus ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Fanbooj) #3

Sprawdź jeszcze raz na instrukcji od nowej płyty głównej jak mają być rozmieszczone kable od obudowy.Odłącz i podłącz wszystko jeszcze raz po sprawdzeniu.To tak na początek :slight_smile:


(Kristofeus) #4

Próbowałem to podłączać na x sposobów i nic


(Lubsztor) #5

Zamień kablami reset i power ze sobą, w ten sposób sprawdzisz, czy nie jest to problem z przyciskiem w obudowie. Może znajdziesz coś tu: http://www.pcformat.pl/Jak-podlaczyc–p … nel,a,2630


(SilberPunkt) #6

Spróbuj zewrzeć piny odpowiedzialne za reset np. śrubokrętem. Jeśli komp się zresetuje a po podpięciu przycisku RESET się nie restuje to problem leży w przycisku. UWAGA! Nie zwieraj pinów jak popadnie! Dokładnie sprawdź w instrukcji które to od resetu!

:roll:


(system) #7

Bo nie ma “x” sposobów, lecz tylko jeden! Podłącz ten kabelek (obojętnie w jakiej pozycji) do gniazda System Panel Header w czwartej kolumnie od lewej (czyli licząc od pinu 1), w pozycji pionowej do pinów 4 i sąsiedni powyżej od 4 (obok pustego miejsca). Strona 34 instrukcji.

Jeśli to nie działa, to uszkodzona jest płyta lub włącznik Reset. Można spróbować wkrętaczkiem, ale ręka musi być pewna!


(Kristofeus) #8

Dziękuję wszystkim za porady ale już to działa :smiley: poprostu podłączyłem ten kabel jak komputer działał i nie wiem jak ale załapał