Pomoc przy stwierdzeniu autentyczności produktu (myszka 4tech)


(ksiezyc) #1

Witam wszystkich,

niedawno zakupiłem myszkę firmy 4tech X7 XL-760H, po rozpakowaniu okazało się, że myszka różni się od produktu, który jest prezentowany na stronie producenta oraz na pudełku. Produkt zakupiłem w sklepie internetowym z sprzętem komputerowym który jest znany w społeczności komputerowej (z racji tego, że sam nie jestem do końca pewny autentyczności produktu nie będę podawał nazwy sklepu aby nie oczernić go przedwcześnie). Szukałem w internecie informacji na temat mojej myszki lecz niewiele udało mi się znaleźć (głównie szukałem zdjęć spodu myszki aby porównać z moją). Znalazłem film prezentujący produkt: 

Mój produkt z góry wygląda podobnie lecz z dołu są istotne różnice. Myszka powinna posiadać system Anti-Vibrate jest to te małe kółko pod lewą stopką myszki powinno ono zapobiegać przesunięciu myszki w chwili jej uniesienia. Na filmiku widać, że kółko jest wypukłe w mojej wersji jest to zwykły obrys tego kółka. Na naklejce na filmik widać nr seryjne myszki i informacje o systemie Anty-Vibrate, w moim przypadku ich nie ma. Drugą istotną różnicą jest dodatkowy przycisk pomiędzy dwoma klawiszami głównymi, na obrazku z pudełka jak i na filmiku widać, że jest on chropowaty (posiada wypustki), u mnie jest on gładki. 

Moje pytanie jest proste, czy trafiłem na podróbkę? Może ktoś z Was posiada myszkę 4techa z systemem Anty-Vibrate i może mi powiedzieć jak wygląda ten system na spodzie myszki. Załączam kilka zdjęć mojej myszki i opakowania. 

 

 

Pozdrawiam. 


(scripter1) #2

To faktycznie trochę podejrzane choć z drugiej strony producenci sprzętu zastrzegają sobie prawo do zmiany nieznacznej detali produktu typu zmiana chropowatych przycisków na gładkie.

 

Jeśli mysz to podróbka bez tej funkcji to zamiast przycisku masz tam zwyczajnie naklejkę którą da się odkleić, ale jeśli to jest przycisk który lekko się wgłębia przy naciśnięciu to może to jednak być oryginał.


(ksiezyc) #3

 

Nie ma naklejki, jest że tak powiem lity plastik w którym wytłoczone jest kółko, z którym się nic nie dzieje (czyt, nie wgłębia się).  


(scripter1) #4

W takim razie wygląda na to że to podróbka, możesz jeszcze napisać maila do producenta oryginału z prośbą o weryfikację czy ten produkt jest oryginalny podając im te szczegóły które budzą twoje wątpliwości ale nie wiem czy odpowiedzą ani jak długo przyjdzie czekać na ewentualną odpowiedź.

 

O ile się nie mylę to chyba można się zwrócić do Izby Celnej o weryfikację oryginalności, oni zajmują się wyłapywaniem podróbek na granicach więc maja dojście do informacji jak odróżnić oryginały.


(ksiezyc) #5

Dziękuje za informacje. Napisałem do producenta może odpiszą w niedługim czasie. Prośba do ogółu czy ktoś mógłby się wypowiedzieć kto posiada myszkę 4techa z systemem Anti-vibrate i napisać jak to wygląda w przypadku posiadanej myszki ?


(JeyJey) #6

Po braku numeru seryjnego na naklejce od razu można śmiało stwierdzać, że to podróbka