Pomoc przy wybieraniu RAM'u

Witam, dzisiaj otrzymalem swój stary komputer, niestety posiada tylko 512 mb ramu wiec nawet na 2 stronach w Google Chrome zacznie sie zacinac

Mógłby mi ktos powiedziec jaki ram potrzebny jest kupic? Wiem ze sie dzieli na jakies tam grupy i o różnym taktowaniu a jestem KOMPLETNIE zielony w tym , wiem jedynie jak to zamontowac ( przynajmniej tak mi sie wydaje ;p) 

 

Zdjęcie ksiażeczki : http://scr.hu/3656/lz474 ( z nazwa itp)

 

#2 

Jak można sprawdzic czy sloty RAM’u są sprawne?

 

 

Płyta głowna: 

 MSI  k8n Neo ( nie iwem czy dalsza czesc jest potrzebna, ale zalaczylem w zdj wyzej ^ ) 

 

Windows XP 32 bity 

 

Jezeli sa potrzebne jeszcze jakies dane to podam

Pozdrawiam :D 

obsłuży pamięci DDR1 o taktowaniu 266mhz, 333mhz i 400mhz ( PC2100 PC2700 i PC3200) i pojemnościach 128mb (nie warto), 256mb (3zł/szt. zapycha tylko sloty), 512mb(5-10zł/szt) i 1024mb(30zł/szt)

 

kup Kingstony 512mb albo ew. 1GB, tak żeby było maksymalnie 1,5-2GB ram, więcej nie warto. Najlepiej PC3200 (400mhz), ale temu komputerowi taktowanie chyba większej różnicy nie zrobi…

Na dual channel też nie zwracaj uwagi (jeżeli o tym słyszałeś) - ta płyta tego nie obsłuży.

Dziekuje, jutro ide po zakup :smiley:

 

A co do sprawdzania slotow? Jest to mozliwe poprzez sprawdzenie jakims programem ;p? 

Otwórz kompa i przełóż ram w inne sloty. Tylko taki sposób znam. Jak odpali- znaczy działają :stuck_out_tongue: