Pomoc przy wyborze anteny kierunkowej

witam

czy te anteny ta, ta i ta, są lepsze niż siatkowa, która z tych jest dobra, tzn, najlepsza?

Każda kierunkowa jest lepsza od siatkowej.

Prawda jest taka że anten siatkowych nie powinno w ogóle być w sprzedaży, ale rynek wymusił na handlowcach sprzedaż tego badziewia bo niby taka antena jest dobra i tania. Tania to może i jest, ale na pewno nie dobra, zakup takiej anteny z zamontowanym wzmacniaczem i zasilaczem jest najgorszym wyborem jaki można dokonać kupując antenę telewizyjna.

Z tych trzech które podałeś wybierz tą http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy … A1910R.htm

Anteny kierunkowe są zdecydowanie lepsze niż siatkowe.Co do wyboru z anten podanych przez Ciebie,to pierwsza pozwala na odbiór kanałów 40-60,dwie pozostałe są na całe pasmo UHF czyli kanały 21-60.Wszystko zależy na jakich kanałach są nadawane u Ciebie programy TV.W niektórych miastach programy TV są nadawane także w paśmie VHF kanały 6-12 więc potrzebowałbyś drugiej anteny na to pasmo i sumatora sygnałów.

dobra.

dobra. to mam pecha, bo u mnie kanały się zaczynają od 8.

Dokup drugą antenę na kanały 6 - 12 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy … _A0710.htm i połącz obie anteny odpowiednią zwrotnicą antenową http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php … =zwrotnica

Gdybyś podał wszystkie dostępne kanały w twojej okolicy byłoby łatwiej, a tak kombinuj sam :slight_smile:

Aha, i unikaj wszelkich sumatorów i wzmacniaczy :!:

Przecież ma on podane miejsce zamieszkania w profilu - Tychy, a więc prawdopodobnie kanały odbiera z Kosztowów.

MHz Kan. Nazwa stacji Lokalizacja DW NW ERP kW Pol. Kier. St. TXT Uwagi Więcej

191,25 8 TVP 1 RTCN Katowice *Kosztowy* KAT SLK 200,000 H ND + + >>>

471,25 21 TVP 2 RTCN Katowice *Kosztowy* KAT SLK 450,000 H ND + + >>>

559,25 32 TVN RTCN Katowice *Kosztowy* KAT SLK 30,000 H D + + >>>

639,25 42 TVP INFO / TVP Kraków RTCN Katowice *Kosztowy* KAT SLK 10,000 H D >>>

679,25 47 Polsat RTCN Katowice *Kosztowy* KAT SLK 100,000 H D + + >>>

783,25 60 TVP INFO / TVP Katowice RTCN Katowice *Kosztowy* KAT SLK 100,000 H D + + >>>

(za www.radiopolska.pl)

Mieszkasz w niewielkiej odległości od nadajnika, więc wydaje mi się, że nawet na antenie siatkowej powinieneś mieć dobry odbiór.

Może napisz, na jakich kanałach masz problemy z odbiorem (przede wszystkim podaj jakość odbioru krakowskiej wersji TVP Info oraz TVN) i napisz, o jakiej mocy masz wzmacniacz (płytkę) w antenie.

To w takim razie musisz kupić dwie anteny.Odradzam siatkowe,wiem co “potrafią”.

Antena na kanały 6-12 i antena na kanały 21-60 i jakąś zwrotnicę albo drugie rozwiązanie to kupno jednej anteny szerokopasmowej takiej lub takiej.

mam dobry odbiór z siatkowej. chcę odbierać kanał cyfrowy, dvb-t, z wisły, tylko mam analogowy z wisły.

mam dobry odbiór.

czyli która?

To dlaczego od razu nie piszesz do czego potrzebujesz antenę?

Może coś takiego http://www.awpol.pl/go/_info/?id=82

zapomniałem napisać. te poprzednie anteny nie nadają się?

Nadają się,napisałem Ci propozycje we wcześniejszym poście.

Prawdopodobnie to jest coś jakości siatki. Do DVB-T używa się normalnych anten.

Przy takiej odległości od nadajnika potrzebna jest silna antena kierunkowa a nie jakiś wynalazek typu “cyfrowa antena do DVB-T”.

Jaki masz odbiór kanałów TV z Krakowa (nadajnik Chorągwica)? Z Krakowa DVB-T nadawane jest z większą mocą, a o ile wiem, to odległości są mniej więcej te same. Jedyny mankament byłby taki, że TVP Info miałbyś w wersji krakowskiej albo warszawskiej (RadioPolska podaje krakowską, ale z tego co wiem, z Krakowa była nadawana warszawska, może to zmienili).

Po pierwsze upewnij się, czy na pewno opłaca ci się kupować antenę na Skrzyczne albo Kraków kiedy za 2 lata będziesz mieć DVB-T z Kosztowów.

Ponadto, czy kiedy chcesz złapać DVB-T ze Skrzycznego, przekierowywujesz antenę? Jeśli ciągle antenę masz ustawioną na Kosztowy, to nic dziwnego, że nie łapiesz DVB-T.

dobra.

nie każda antena kierunkowa jest silna?

wcale nie mam z krakowa.

Dodane 28 marca 2011, o 16:13

odbieram dvb-t z skrzycznego mux 2 i mux 3, antenę mam na kosztowy i mam, antenę siatkową, a tata wcale nie odbiera, a ma dvb-t w tv.

ja mam jakość i odbiór 100%