Pomoc przy wyborze części

witam mam dylemat. Nie wiem jaką mam kupić płytę główną najlepiej asus i na ddr2 tak coś do ok700 z hakiem ja myślałem coś o tej Asus p5n32-e SLI,

moje 2 pytanie jest odnośnie pamięci ja coś myślałem nad “OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL3 Heatpipe” lub “OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz SLI Ready EPP CL4-4-4” albo kingston HyperX 2X1gb, i zasilacz jaki proponujecie tak do 300zł i jeszcze jakieś chłodzenie do procka ja coś myślałem nad THERMALTAKE BIG TYPHOON 120nie chce brać scythe bo duży trochę a reszta kompa to q6600, 500gb seagate, gf 8800 640mb, to wszystko co napisałem możecie podać co wy byście wsadzili zaproponujcie coś od siebie :wink: z góry thx

Te rzeczy już kupiłeś ??

Ile masz na kompa?

nie nie kupiłem

mam ok 4500± 200

To dobrze że nie kupiłeś bo byś zrobił błąd

C2D E6750

Asus X38

2x2GB OCZ Platinum CL4 800Mhz

2x Radeon HD3870 512MB

500GB WD/Samsung Sata2

Amacrox Frei Erde 650W

no dobra a nie lepiej kupić płyty pod sli i 1 gf 8800 i za jakiś czas kupił bym sobie 2 jak by potaniały, a nie lepiej wziąć zamiast c2d e6750 e6850 ?? i dlaczego odradzasz quada

2 X 8800GT - to też nie byłby zły wybór

Corsair 520W - jak wyżej…

Byłby lepszy ale to jest większy wydatek.

Do CF potrzeba przynajmniej 600W zasilacz.

Te co podałem zasilacz wystarczy do CF

CF bierze tyle co jeden 2900XT ;]

CF 2x HD3870 jest lepsze od 8800GT SLI ;] i tańsze ;]

W jednym teście wygrywają w drugim przegrywają

Ja nadal sądze że SLI jes wydajniejsze

Błażej popatrz tutaj

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sho … &p=2824494

Widziałem, ale poczytaj dalsze komentarze w tym temacie i o 88gt to jednak większośc będzie mówić że SLi lepsze

Gdzieś był drugi w którym SLI wygrywało i imo bliższy prawdy. Jutro ci podrzuce bo dziś człowiek już jest zaprawiony :lol:

może poczekajmy na oficjalne testy 8)

według mnie nie warto jak narazie kupować 2 karty i tak nie ma takiej gry co by nie chodziła na 1 a co dopiero na 2 a kiedy będzie potrzeba zainstalować 2 to będą na pewno tańsze nie warto pchać sie w nowości bo szybko tracą na wartości takie jest moje zdanie na ten temat a w związku z płytą główna to jaką byście mi polecili najlepiej asus

Crysis dobrym przykładem

Nawet na SLI czasem się rwie

Do tego zakup SLI bardzo przyszłościowy

no tak ale ja chce kupić sobie 1x gf 8800gts 640mb a potem sobie 2 dokupię jak spadną ceny a tą płytę co napisałem ASUS p5n32-e SLI będzie dobra albo zaproponuj coś od siebie najlepiej ASUS

ile razy ludzią takim jak ty tłumaczyć, że lepiej wziąć gf 8800GT 512MB MSI, EVGA, Palit itp. … ehhhhh szkoda gadać

lepiej wziąć 2xHD 3870 + zasilacz bequiet, amacrox, corsair 600W i płyta dfi, gigabyte asus, msi, abit z cf

ty sie nadajesz widać ze sie znasz na kompach jeżeli piszesz ze ty masz ramy 333fsb dla twojej informacji wartość wyrażana jest w mhz i że laptop za 2000 ma 768mb, prawie jak 8800ultra :D. Ale wróćmy do tematu dzisiaj trochę poczytałem o nvidii i doczytałem sie że ok 11-15 grudnia ma wyjść nowy 8800gts 512 ma być już konkretną kartą wydajniejszą od gt a cenowo zbliżona więc chyba lepiej zaczekać te parę dni na tą kartę i ją zakupić

350$ to nie jest cenowe zbliżenie

Sytuacja się powtórzy jak z GT, więc szykuj co najmniej ~1400zł

liczę sie z tym że będzie tyle kosztował ale ma być naprawdę mocny a czy tą płytę co napisałem ASUS p3n32 Sli styknie mi czy zasłabła będzie i czy lepiej wziąć q6600 czy e6850 i czy ten e6850 dobrze się kręci jak normalny c2d np. e6750 czy jest cieplejszy i ile najwięcej bym mógł z niego bezpiecznie wyciągnąć na chłodzeniu THERMALTAKE BIG TYPHOON 120 bo scythe trochę zadurzy a jeśli chodzi o q6600 to bez oc i na tym samym chłodzeniu co powyżej a tak na marginesie orientujecie sie ile mogą kosztować te nowe procki intela penryn-y bo może lepiej zaczekać i takiego kupić

Teraz można za ok. 3.5k je kupić