Pomoc przy wyborze płyty i ram pod Ryzena 3 2200G(gry wykluczone)

Zamówiłem w promocji weekendowej x-kom 319 - 30 = 289 . Teraz zastanawiam się jaki ram dobrać do niej.

Sam biorę te jeśli to ma pomóc https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-8-gb-3000mhz-cl16-pv48g300c6k-768823/

Chyba tak było :slight_smile: tylko że w komuptroniku mi składali PC i się tym zajęli.

Ostatecznie do Ryzena kupiłem płytę MSI B450M PRO-VDH PLUS i pamięć Patriot Viper 4 DDR4 8GB(2x4) 3000MHz CL16 (PV48G300C6K). Niestety, Patrioty po kilku dniach zwróciłem do sklepu, komputer nie za każdym razem się uruchamiał(wydawał tylko 3 krótkie piknięcia). Żadne kombinacje z przekładaniem kości nie pomagały, Memtest też nic nie wykrył. Kupiłem jedną kość(w przyszłości mogę dokupić drugą) Ballistix Sport LT, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15 (BLS8G4D30AESBK) i jak na razie wszystko gra.
Opiszę krótko, jak instalowałem Windows 10 Pro, by nie mieć kłopotów z aktywacją. Kiedyś przechodziłem z XP OEM 32-bit na Windows 8(była taka możliwość za 129 zł). Do 8 mam klucz, którego użyłem do aktywacji Windows 8.1. Później pobrałem Windows 10 z linka, który przysłała mi konsultantka Microsoftu. Instalacja wywalała się przy ok. 96%. Pomogła podpowiedź innego konsultanta Microsoftu, by aktualizować do 10 przez uruchomienie setup z zapisanego na pulpicie obrazu, ściągniętego przez MediaCreationTool. Poszło błyskawicznie a aktywacja systemu 64-bit nastąpiła automatycznie.

1 polubienie