Pomoc przy wyborze routera

Chciałbym porady odnośnie wyboru dobrego routera , no i oczywiście w miarę taniego - co oczywiście nie idzie w parze. Ewentualnie prosiłbym o udzielenie wskazówek czym sie kierować kupując router.

Po pierwsze: skąd masz internet, czy potrzebny Ci dostęp bezprzewodowy?

czy potrzebny Ci w nim modem ADSL?

bezprzewodowy raczej nie… przynajmniej nie na dzień dzisiejszy, zapewne wygodniejszy. Internet ProNet ,firma ta posiada własne stałe łącza światłowodowe o dużej przepustowości, mowa tu akurat o prędkości od 2048 kb/s do 4096kb/s lub chello

Czy będzie mi potrzebne ADSL … hmm… czyli ze np. mogę sobie neostrade podłączyć? być może sie przyda , ja będę w domu mieszkał czasem (wakacje), ale też ADSL nie będzie mi teraz raczej potrzebne.

akurat dobry i tani w tym przypadku idzie w parze … niema znaczenia czy asmax, pentagram (moj ulubiony), planet, delink 3com itp… wazne bys zastanowil sie nad tym co ci jest lub bedzie potrzebne aby za 2 miesiace niekupowac nowego sprzetu… jezeli pedziesz chcial sie laczyc z neo/net24 noto musi to byc ruter z modemem adsl jezeli chcesz jeszcze miec radio to musi tam byc wbudowany jeszcze akces point (o swithu niemowie bo to standard zeby bylo min 5 dziorek lan :>) ogolnie mozna miec taka zabawke za ok 300 zl (ap-adsl-ruter)… ja kupilem swojego pentagrama na allegro (uzywany) za 150 zl (bez radia) 2 lata temu i smiga do dzis…

a do światłowodów ? jak to jest , jakie końcówki mają światłowody i z jakich korzystają kart sieciowych ??