Pomoc przy wyborze TV

W najbliższym czasie planuje kupić sobie telewizor. Chodziłem po różnych sklepach chcąc za czerpać trochę informacji. Celuje w rozdzielczość 42-47 w cenie mniej więcej 4-5 tysięcy. Telewizję będę oglądał z odległości 4m. Ponoć najlepiej spisują się Panasonicki, Samsungi i na końcu LG.

Telewizory które mi proponowano:

Zakupiłem miesiąc temu LG 42LG5000 i jestem z niego bardzo zadowolony… Ale pomyśl odrazu nad kupnem kina domowego ponieważ dzwięk w telewizorach ze standardowych głośników pozostawia wiele do życzenia… Osobiści myślę nad LG HT953TV lub LG HT903TA lub LG HT762TZ

Co do LCD vs Plazma zobacz http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409

LCD ma gorszą czerń, na kanałach analogowych śnieg (w znaczeniu - zakłócenia) jest bardziej widoczny niż na telewizorach standardowych.

http://www.allegro.pl/item476405328_tel … ravia.html

posiadam taki i mogę go ze szczerym sumieniem polecić. ładny obraz ciekawe możliwości nie grzeje się można go oglądać już z 2 metrów i oczy nie bolą. Ale do niego najlepiej mieć telewizję N albo coś w HD żeby wykorzystać jego potencjał !

Jeśli kupujesz TV dobrze też zwrócić uwagę czy obsługuje DVB-T MPEG-4. Jest to standard cyfrowej TV naziemnej, który ma zostać wprowadzony w Polsce (w niektórych miastach - np. Warszawa, Poznań, Rzeszów już testowo nadają). W Niemczech obowiązuje starszy standard MPEG-2 i dlatego wiele telewizorów obsługuje tylko MPEG-2. Inaczej w przyszłosci będziesz musiał dokupić specjalną przystawkę do telewizora (chyba że będziesz oglądać tylko programy satelitarne). Nadajniki analogowe na chwilę obecną mają być wyłączone do 12.12.2012 roku, a Unia Europejska wyznaczyła termin do 2014 roku, ale to wszystko może się zmienić.

Co to DVB-T MPEG-4? Do czego mi to potrzebne, co mi to da? Kiedy to będzie w Łodzi? Ile ewentualnie może kosztować taka przystawka? Jest ona duża?

Po przejsciu nadajników naziemnych (tzn odbieranych za pomocą tradycyjnej anteny np siatkowej) z systemu analogowego na nadawanie cyfrowe (podobnie jak na satelicie obecnie nadaje się cyfrowo, ale kiedyś nadawało się analogowo) - na chwilę obecna rząd polski wyznaczył termin do 12.12.2012 r. a wymóg unijny jest do 2014 roku - jeśli telewizor nie obsługuje MPEG-4 nie będzie mógł normalnie odbierać nadajników naziemnych. Ta przystawka to tzw. tuner DVB-T, działa i wygląda ona podobnie jak dekoder do TV satelitarnej (czyli tuner DVB-S), kosztuje obecnie dużo ok. 500 zł ale na pewno do 2012 roku zdąży stanieć.

W Łodzi obecnie na porządnej antenie (antena siatkowa nie zalicza się do porządnych anten) być może złapałoby się programy cyfrowe nadawane testowo z Warszawy, nie wiem kiedy to wprowadzą w Łodzi - pewnie gdzieś koło 2010-2011.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Dobra, poczytałem co nieco na temat telewizorów i doszedłem do wniosku, że u mnie lepszym rozwiązaniem będzie plazma kolo 50 cali.

Są jakieś propozycje?

Witam,

mam mały problem z anteną. Kupiłam sobie nowy telewizor. Jest to LG, 37 calowy. Postawiłam go w miejscu starego Panasonica. Problem jest taki, iż nie mogę zaprogramować żadnych kanałów. Podczas wyszukiwania nic się nie znajduje. Mam antenę siatkową, która działała ze starym TV. Bardzo proszę o poradę.