Pomoc przy zakupie drukarki


(stanek.94) #1

Witam. Chciałbym kupić drukarkę ale do max 200zł. Z racji że jestem z Białegostoku chciałbym z tego: http://www.morele.net/ lub tego sklepu: http://www.hitech.com.pl Wolałbym urządzenie wielofunkcyjne bo są na tych stronach do 200zł ale domyślam się że są jakieś lipne. Nie znam się na drukarkach więc piszę tu to może ktoś mi jakąś zaproponuje :slight_smile:

Aktualnie zastanawiam się nad tym: http://www.morele.net/hewlett-packard-d ... 0b-317533/ ale tusz czarny+kolor kosztuje do niej na allegro 25zł :o także lipa :confused:


(system) #2

a taka?

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... X425W.html

ja akurat tutaj znalazłem,ale może w twoich sklepach tez jest


(marroz28) #3

Epson! W urządzeniach wielofunkcyjnych są kartridże z chip'ami, więc nie można ich napełnić. Pozostaje kupowanie zamienników lub oryginalnego

tuszu. Istnieje możliwość napełnienia, ale wiąże to się ze zresetowaniem chip'a i jak się wydaje nie jest to proste, a także mało firm to robi, bo się nie opłaca. To tak dla informacji.


(kamil19116) #4

Epson lub brother


(Aleksander) #5

Do tego konkretnego Epsona , o którym napisał TURANKANTOR13 , akurat zamienniki są praktycznie nieosiągalne. Na razie tylko oryginał...


(stanek.94) #6

Eee... rozumiem że polecasz te firmy. A canon albo hp?

-- Dodane 27.03.2011 (N) 11:01 --

A co sądzicie o canon mp250 albo hp 2050 ???


(Aleksander) #7

Kolego - patrz zawsze na ceny tuszy - do obydwu brak zamienników - tylko oryginał.

Na Twoim miejscu rozważyłbym Brother DCP-195C - są tanie zamienniki, urządzenie ma dobrą opinię. Co prawda cena przekracza założone 200PLN, ale nie jest wyższa niż 300PLN. Biorąc pod uwagę tanie zamienniki o dużej pojemności , zakup powinien "zrównoważyć" się w bardzo krótkim czasie (mniej niż zużycie jednej ryzy papieru...)


(stanek.94) #8

:frowning: A możecie polecić jakieś tańsze ale nowsze modele z tanimi tuszami?


(Aleksander) #9

Do tej drukarki, którą poleciłem Ci powyżej (Brother DCP-195C) - komplet tuszy dobrej jakości (zamienniki - stosuję tej firmy od dwóch lat w moim Epsonie) kosztuje tylko 90PLN.

http://www.123drukuj.pl/products/Tusze- ... 15531.html

Ogromną zaletą tej drukarki jest każdy kolor w osobnym pojemniku - unikasz zakupu całego zapasu tuszu, kiedy skończy ci się np. tylko żółty - dokupujesz wtedy tylko ten kolor za jakieś 13PLN.


(stanek.94) #10

A co sądzicie o tej drukarce: http://www.ceneo.pl/7742928 Opinie w internecie bardzo dobre, zamienniki bardzo tanie i drukarka kosztuje z dostawą tylko 210zł, ale tu nie ma jej w kompatybilnych urządzeniach z win 7 i w ogóle to jej na stronie epsona nawet nie ma :expressionless:


(Aleksander) #11

W/g mnie bardzo dobry wybór. Jeśli chodzi o kompatybilność z Windows 7 - to w supporcie na stronie Epsona bez problemu są sterowniki do tego systemu, zarówno 32 jak i 64 bitowej wersji.

http://www.tinyurl.pl?r73JqYOG (szukaj w grupie "urządzenia wielofunkcyjne")