Pomoc przy zakupie karty graficznej

Siemka, planuje sobie w najbliższym czasie zakupić nową kartę graficzną. Mój Radeon 6450 niestety nie jest zbyt świetny i nie mogę na wysokich detalach pograć w BF3 czy GTA4, zazwyczaj są to bliskie minimalnych :smiley:

Pomógłby mi ktoś dopasować jakąś dosyć tanią kartę do mojego sprzętu?

Płyta główna ASROCK n68-vs3 ucc

Procesor AMD Athlon II X2 250 3.00 GHz

4GB RAM

Windows 7 ultimate x64

No i aktualna karta ATI Radeon HD 6450 1GB - jak kupie nową to ta pójdzie na sprzedaż, lub przed tym sprzedam i dołoże do nowej. Kwota na nową to tak około 200zł :slight_smile: Przy dobrych wiatrach 300 się znajdzie.

Złącze PCI-E 1.1x16@x16 1.1 (wg. GPU-Z ;o)

Zasilacz to jakaś 4setka, nie mam dokładnie napisanego modelu niestety.

Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie!

Za 200 zł nic wartościowego nie kupisz.A w wymienione przez Ciebie gry i tak nie zagrasz na wysokich ustawieniach z tym procesorem.

Ale zazwyczaj przy sprawdzaniu wymagań do gier największe problemy są z grafiką, na początek zmiana karty graficznej, a przy następnym przypływie gotówki pomyśli się o procesorze :slight_smile:

Skoro znajdzie się 300, warto rozważyć sprzedaż 6450 i kupno 7750, w 350zł powinieneś się zmieścić

A lepiej inwestować w Radeona czy może lepiej za podobną cenę coś podobnego GeForce?

W kwocie do 400zł z nvidii raczej nic ciekawego nie znajdziesz.

ok dzięki, a prócz tego 7750 jakieś propozycje? Jeżeli nikt nic nie ma to dziękuję za pomoc i można zamknąć :slight_smile:

MSI GF GTX 550 Ti Cyclone II 300-350 zł używana

Autorze, podaj dokładny model płyty głównej (dokładnie tego modelu nie ma na stronie ASRocka).

Ściągnij CPU-Z, zakładka Mainboard, pole Manufacturer oraz Model.

Być może na płytę uda się wsadzić jakiegoś 4-rdzeniowca co powinno znacznie poprawić komfort grania, szczególnie w nowe gry.

ASROCK n68-vs3 ucc

Na karcie gwarancyjnej jest napisane GS3 i bez ucc :frowning:

Tu masz listę obsługiwanych procków: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-VS3%20UCC/?cat=CPU

Najlepiej by było, jakbyś znalazł Phenoma II X4 955 z TDP=95W. Niestety, znalezienie takiej sztuki, nawet używanej ostatnio graniczy z cudem, większość procków jest w wersji z TDP=125W.

Tanim i dosyć dobrym wyjściem byłoby kupienie np. Athlona II X4 640 (klik! - nówka w rozsądnej cenie). Procek ma 4 rdzenie i w grach takich jak BF3, FC3, MP3 czy Crysis 3 będzie się spisywał znacznie lepiej niż 2-rdzeniowce. Jeszcze jakby Ci się udało odblokować cache L3, to już w ogóle. :wink: Możesz też spróbować polować na jakąś okazję na allegro - przy odrobinie szczęścia powinieneś kupić procka za 2 stówki. Do tego kupujesz za ~200 zł jakąś używaną kartę pokroju HD5750 czy GTS450 i za mniej niż 5 stówek będziesz miał niezłą maszynkę do gier. :wink:

O! Wielkie dzięki. Jeszcze takie pytanko, czy przy samym procku (aktualnie nie mam aż tyle kasy, żeby kupić i procek i kartę g.) jakość gier może się znacząco poprawić? Chociażby w BF3 w którego gram aktualnie? 1024x768 szału nie robi niestety i ma momenty na większych mapach, że przycina :stuck_out_tongue: Nie chce robić zmian , żeby tylko troszeczkę poprawić jakość w grach, ale już trochę konkretniej coś. Jestem dopiero drugi rok na informatyce i nt. sprzętu nie mieliśmy zbyt wiele :slight_smile: Ten komp był składany w zeszłą zimę za bodajże 996zł. Drogi nie był a dźwiga większość gier na minimalnych, ale w planach mam teraz trochę go rozwinąć, bo o nowszych grach (grałem w betę Crysis3 i cholernie się cięła) i tych które teraz wyjdą (GTA 5 chociażby) nie mam co marzyć.

A jaki masz dokładnie zasilacz? Spisz z tabliczki znamionowej

Przy wymianie samego procka dużej różnicy w grach nie odczujesz, bo grafika nie pozwoli mu rozwinąć skrzydeł.

Jednak kiedy oprócz procka wymienisz też grafę, to poczujesz spory wzrost wydajności w porównaniu do AII X2 + HD6450.

W dodatku ze sprzedaży obecnego procka i grafy zawsze wpadnie trochę grosza. Procka na allegro powinieneś sprzedać za około stówkę, a grafikę za 60-70 zł.

CUBE MAX 400W

Zasilacz do wymiany.

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/

No niestety, zasilacz też masz do zmiany. :frowning:

Szkoda, bo to może Ci mocno nadszarpnąć budżet.

Z tanich, a dobrych zasilaczy polecam OCZ CoreXStream 500W lub High Power Element 500W (oba kupisz za ~160 zł). Ewentualnie możesz się rozejrzeć za zasiłkami na allegro. Z tego co pamiętam, to za stówkę można kupić nowego Fortrona 450W - też dobry zasilacz.

To już chyba lepiej poczekać trochę dłużej i złożyć kompa od podstaw? xd

Płyta główna też zapewne … nie urywa :smiley:

Grać aktualnie mogę, bo te gry działają lecz tylko chodzi o jakość grafiki, ale chyba wstrzymam się jakoś do wakacji, odłożę jakąś konkretniejszą kwotę i wtedy coś nowego złoże :<

A ile do wakacji tak orientacyjnie zbierzesz? Zasilacz tak czy siak musisz wymienić, chyba że chcesz żyć bez komputera

Do 1 Lipca 600zł na 100%, nie wiem jak dalej + zostanie wtedy ten komp. Oczywiście wtedy zostaje tylko upgrade jeżeli chodzi o taką kwotę, natomiast nie wiem jak tam będzie później, może coś jeszcze od ojca dostanę to do tysiaka będzie. Ewentualnie przemęczę się na tym sprzęcie do końca roku a w październiku 18stka, w listopadzie imieniny, początek grudnia mikołajki i na Wigilię kasa. Wtedy myślę, że z 2k będzie.