Pomoc przy znalezieniu/wybraniu sterowników do laptopa HP

Witam.
Zrobiłem format laptopa i chciałem pobrać do niego sterowniki. Z racji ,że nie ufam zbytnio programom do tego “przeznaczonym” szukam na własną rękę na stronie producenta. Po wpisaniu msinfo32 dowiedziałem się ,że płyta główna nosi nazwę HP 8328. Znalazłem sterowniki lecz zgłupiałem ( link do sterów: https://support.hp.com/gb-en/drivers/selfservice/HP-15-ac100-Notebook-PC-series/8499326/model/9329831 ). Jest ich tak wiele ,że nawet nie wiem od czego mam zacząć pobieranie. Na przykład w sekcji driver-chipset mam pobrać wszystkie sterowniki tam zamieszczone w sumie 6 czy pobrać tylko ten najaktualniejszy z 2018 roku?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Może ten laptop ma jakąś nalepkę z informacją, jaki to model?

1 polubienie

Mam takie coś
model: 3168ngw i HP 250 G6

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-250-g6-notebook-pc/15747807

ps. Moim zdaniem: instalujesz Windows 10 i on sam sobie co potrzebuje zainstaluje. Ze strony HP ściągasz tylko to, co ewentualnie nie będzie działać po instalacji 10-tki.

1 polubienie

Po zainstalowaniu systemu niezwłocznie zaktualizuj go z Windows Update (Ustawienia > Aktualizacje…)!
Tymczasowo nie instaluj żadnych sterowników ze strony producenta laptopa chyba, że…
w systemowym Menadżerze Urządzeń znajdziesz jakiś sprzęt z żółtym znaczkiem wykrzyknika lub pytajnika.
Wtedy, tylko dla tej pozycji (dla tego urządzenia), pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony firmowej laptopa (support), oczywiście dla Twojego systemu.

1 polubienie

Tak najpierw zrobiłem Windows Update. I tak jak napisał Pan Astor44, niektóre sprzęty są z wykrzyknikiem w Menedżerze urządzeń. Pobiorę sterowniki do owych sprzętów i dam znać jakby się coś działo.

Dziękuję za tak szybką reakcję :smiley:

Mam jeszcze pytanie. Wszystko jest git poza jednym, w zakładce inne urządzenia są wykrzykniki przy Kontroler pamięci PCI, Kontroler PCI gromadzenia danych i przetwarzania sygnałów, Podstawowe urządzenia systemowe. Czy to trzeba pobrać jakoś całkowicie oddzielnie niż ze strony producenta? Nie wiem zbytnio nawet w, której zakładce szukać.

Co do tych urządzeń ze znaczkami, zwróć najpierw uwagę czy Windows Update proponuje Opcjonalne aktualizacje sterowników (niebieski link), właśnie do tych urządzeń. Warto spróbować tej opcji, o ile Twój Win10 jest w wersji 20H2?

1 polubienie

Dokładnie. Niebieski link to “wyświetl aktualizacje opcjonalne”

A tam być może będzie jakoś tak: