Pomoc w doborze anteny do odbioru DVBT


(CHUDYxp) #1

Witam wszystkich 25 maja skończyła mi się umowa na telewizję satelitarną postanowiłem jej nie przedłużać ponieważ w mojej okolicy nadają dwa nadajniki DVB-T przedstawiam jak do wygląda oraz zarys terenu.

Moja lokalizacja : image_id: 4515Do nadajnika w centrum miasta mam 6 km a do EC4 około 8 km

Profile terenu : Sienkiewicza image_id: 4513oraz EC4 image_id: 4514

Sprawdzałem na starej dość zniszczonej antenie pokojowej to łapę sygnał z obydwu nadajników ale Siłę mam na 50 % a jakość skacze od 15 do okolic 60 % . Antenę chciał bym umieścić na balkonie 1 piętro . I tu rodzi się pytanie jaką antenę kupić tak do granic no 80-90 zł najlepiej zewnętrzną :slight_smile: im mniej kabli w domu tym lepiej

Taka się nada zależy mi na dobrej jakości sygnału http://www.morele.net/antena-rtv-opticu ... na-362356/


(djosdanielos) #2

może coś takiego http://allegro.pl/listing.php/search?ch … tena+dexta

ja akurat mam ją w pokoju :razz: do nadajnika 17km mam i odbiera bez problemu


(CHUDYxp) #3

Niby mam blisko do nadajnika na Sienkiewicza ale on ma słabszy sygnał niż ten na kominie EC4 własnie między nim a mną są budynki .

http://allegro.pl/listing.php/search?ch … tena+dexta takie już miałem wolał bym bez zasilacza (za mało gniazdek :x )

Mówicie iż lepiej celować w coś małego wystawić za okno i będzie grać ?? . Chyba nie przedobrze z tą anteną którą zaproponowałem w 1 poście


(Sebenicz) #4

Skoro chcesz odbierać z dwóch nadajników, antena którą zaproponowałeś nie za bardzo się nadaje, bo jest anteną kierunkową.

Do testu nie masz od kogo pożyczyć siatkówki?


(bison616) #5

w Twoim przypadku wystarczy zwykła antena siatkowa z symetryzatorem bez zasilacza za 35 zł

bedzie działać na 100% bo mam podobna sytuacje mam do nadajników 10 i 14 km i mam 90% jakości sygnału


(system) #6

Ja z siatki odbieram Warszawe i Ciechanów co do Ciechanowa mam 180 stopni w drugą stronę


(Kpc21) #7

Z odbiorem MUX3 z Sienkiewicza mogą być problemy, bo sygnał nadawany jest z bardzo niską mocą. Jak odbierasz analogowy TVN?

Innym problemem jest nadawanie na sąsiednim kanale z MUX1.

Niektórym udaje się odebrać sygnał z Sienkiewicza w taki sposób, że na Sienkiewicza kierują antenę kierunkową, a EC-4 łapią “bokiem”, bo to bardzo silny sygnał w porównaniu z Sienkiewicza, do niego wystarczy najprostsza antena.

Brak odbioru z Sienkiewicza to nie jest wielka strata. Jedyne co zyskujesz to TVP2 w HD, TVP Historia, TVP Kultura, TV Polonia i warszawską wersję TVP Info. Skoro masz talerz, możesz przestawić go z Hot Birda na Astrę i kupić tuner satelitarny FTA (albo korzystać ze tego od platformy jeśli masz go na własność). Wtedy jedyne co stracisz, to wersja HD TVP2. Są jeszcze tunery combo, obsługujące TV naziemną i satelitarną, np. Ferguson Ariva 120 (lub 210, ten drugi ma slot na karty CI).


(CHUDYxp) #8

Kupiłem coś takiego http://www.morele.net/antena-rtv-asp-8-it-303208/ zainstalowałem na balkonie przykręciłem do barierki :smiley: i sygnał z wszystkich nadajników odbieram znakomicie antena cała w śniegu podczas zimy działa świetnie , nawet łapie sygnał z MUX4 z Pabianic