Pomoc w doborze anteny dvb-t do tunera usb


(Majkel26) #1

Ostatnio zakupiłem ten tuner dvb-t usb: http://allegro.pl/tuner-dexas-dvb-t-na- ... raincode=1 . Oczywiście wszystko pięknie odbierało na tym zestawie gdyż mieszkam kilkaset metrów od nadajnika. Lecz pewnego dnia brak sygnału. Okazało się, że antena w zestawie jest zepsuta (kabel się oderwał bo był kiepsko przylutowany). I teraz chciałbym zakupić jakąś antenę pokojową jak najtaniej. Potrzeba mi jest jakaś przejściówka bo ten tuner ma małe gniazdo antenowe. Proszę o pomóc w odnalezieniu przejściówki+anteny pokojowej jak najtaniej. Fajnie by było gdybym się zmieścił max 50zł.


(Kpc21) #2

Kawałek przewodu elektrycznego.


(Majkel26) #3

Że co?


(Smale) #4

Zawsze można dolutować :slight_smile:

A kolega chciał zasugerować że jak mieszkasz koło nadajniki to wystarczy ci kawałek kabla jako antena.


(Majkel26) #5

Niestety, ale nie mam materiałów takich ani lutownicy, żeby takie coś robić a zresztą wątpię, żeby działo. Bo w linii prostej to jest kilkaset od nadajnika, ale oczywiście mieszkam w bloku gdzie jestem zasłonięty przez inne bloki. Chociaż ta antenka w zestawie sobie z tym radziła najlepiej jak była na parapecie za oknem.

Dodane 21.03.2013 (Cz) 0:58

Znalazłem jakąś taką antenę: http://www.mixelectronics.pl/strong-srt-ant-10-35327 Trochę dziwne bo za 16 zł.

Oraz http://anteny.pl/wtyk-gniazdo-tunerw-p-753.html

Czyli razem 16zł + 9 zł = 25 zł plus koszty przesyłki to 50 zł wyniesie. Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego taka tania antena?


(Zigitrn) #6

Wystarczy u mnie na osiedlu maja podoba za oknem i zbiera ładnie sygnał… a tania bo pewnie made in china. Ale kupujesz albo tanią no name albo markowa i płacisz sporo


(Kpc21) #7

Markową, która od tej taniej niczym się nie różni pod względem technicznym.