POMOC w doborze dysku przenośnego

Witam.

Potrzebuje dysku przenośnego w dość przyzwoitej cenie, wielkość od 500GB mnie satysfakcjonuje. Najważniejszą rzeczą w nim dla mnie jest szybkość oraz nowoczesność (myślę tu np. o usb 3.0). Powinien być możliwie najszybszy. Jeśli będę miał taką potrzebę od czasu do czasu chcę także zmieniać na nim system plików z ntfs na fat32 i odwrotnie.

http://allegro.pl/dysk-przenosny-pqi-h5 … 77267.html

Powyższy dysk upatrzyłem sam, jak go oceniacie? Co o nim sądzicie? Nie znam tej firmy, czy PQI jest godna polecenia? Dysk jest godny kupna?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Mam TEN dysk i bardzo go chwalę, malutki, cichutki, pod USB 2.0 osiąga przyzwoite prędkości :slight_smile: A ten PQI ma podane prędkości dla USB 3.0, osobiście chwalę sobie tej firmy kartę CF do lustrzanki, ma już 5 lat i zero problemu. Zresztą WD też jest znana z niezawodności swoich dysków :slight_smile:

Nie ma znaczenia “producent”. To tylko obudowa i odrobina elektroniki. Sam dysk zawsze pochodzi od WD, Seagate lub Samsunga, w ostateczności Toshiby (raczej nie). Nikt inny dysków nie produkuje, bo to niełatwe w produkcji urządzenie. Producenci trzymają wyrównany poziom, są tylko minimalne różnice, ale i tak w przypadku dysku przenośnego bez znaczenia.

PQI robi całkiem niezłe pamięci RAM, a raczej moduły, bo kości też produkuje zaledwie kilka firm (np. Siemens, Samsung).