Pomoc w doborze internetu i czy netia po dsl warta uwagi?

Witam !
Mam dylemat i potrzebuje pomocy osób z forum żeby go rozwiązać , ale do rzeczy :smiley:
Aktualnie mam radiówke 12mbps która zaczeła źle działać TZ:Rozłącza itp (dzwonienie do operatora kończy sie 15 minutowym słuchaniem muzyki a potem ta sama regułka czyli mamy awarie)
Zadzwoniłem do netii i zaoferowali mi max 51 mbps po lini orange i powiedzieli że mam ok 500 metrów do centrali (według moich obliczeń na mapie czyli tak jak idą kable po słupach jest to 450 metrów) .
I teraz moje pytanie jakie macie doświadczenia związane z tym operatorem?
Czy zrywało synchronizacje ?
Jakie prędkości osiągaliście ?
Czy sprzęt który daje netia jest na w miare dobrym poziomie?
Ewentualnie podajcie jakieś inne propozycje .
PS.Mieszkam we wsi Wiry na dolnymśląsku i sprawdzałem mape uke orange twierdzi że maks 20 będzie a netia że maks 51 a na dodatek budowa światłowodu planowana do końca 2021 roku… a udostępnienia przyłącza abonenckiego połowa 2022.

Jeżeli nie ma położonego światłowodu u Ciebie to jeszcze operatorzy komórkowi. Z tego co wiem Play, T-Mobile, Plus i Orange mają routery 4G może to jest jakaś opcja. O ile się nie mylę Play i T-Mobile mają ofertę Internet domowy. Z tych dwóch opcji, które opisałeś to możnaby się pokusić o Netię jeśliby szło te 50 mbit w rzeczywistości to chyba najlepsza opcja. Jak wiadomo 51 mbit będzie na umowie, pytanie ile w rzeczywistości będzie transferu. Jeśli Orange twierdzi, że da 20 to oznacza, że infrastruktura jest stara.

W roku chyba 2015 albo 2016 coś robili w studzienkach i w budynku w którym znajduje sie dslam

mój sąsiad może mieć maks 80 i ma aktualnie ok 65-70 więc to coś nie tak z orange

Ja mam netię mieszkam w 40 tysięcznym miasteczku i pobieranie mam 13 Mb/s, a wysyłanie do 1 Mb/s, ale ostatnio zdarzały się awarie.

A stabilne łącze? w mieście oddalonym o 15km znajomy ma netie do 50Mbps i zadowlony tylko muli przy 6 użytkownikach

No tak trochę średnio stabilne.

a ile miałeś do dslamu? I czy było to łacze netii czy orange?

Ale o co chodzi z tym dslamu ?

takie urządzenie od którego zależy jakość sygnału nosi też nazwę centrali w połączeniu z paroma innymi urządzeniami , od jego odległości zależy moc, jakość i siła sygnału

Digital Subscriber Line Access Multiplexer

Opis

Opis

Digital Subscriber Line Access Multiplexer – koncentrator cyfrowych linii abonenckich pracujących w technologii xDSL. Jest to urządzenie multipleksujące dane przesyłane od użytkowników linii DSL w kierunku sieci oraz demultipleksujące dane przesyłane w kierunku przeciwnym. Wikipedia

A tego to ja nie wiem.