Pomoc w doborze internetu mobilnego

(Adrian Bugiel) #1

Witam!

Niedługo będę zmieniał miejsce zamieszkania i niestety będę musiał się przesiąść na internet mobilny.

Chciałem się zapytać, czy jest szansa na takim internecie grać w gry przez internet w miarę bezproblemowo.

Na stronie http://mapa.btsearch.pl/ sprawdziłem, że w odległości 1 km od mojego domu są dwa nadajniki:

Mobyland » LTE1800 oraz Plus » GSM900 UMTS2100.

Czy w związku z tym jest możliwość dobrej jakości połączenia? I czy jest szansa na internet LTE?

(Rradek22) #2

Internet mobilny i gry to sprzeczność :lol:

LTE to ściema, no chyba że mieszkasz pod PKiNem

Odradzam taki internet... nie wiem gdzie się przenosisz ale teraz i na wsi można założyć dobry internet radiowy

(Adrian Bugiel) #3

Hmm przenoszę się do miejscowości Szczaki w woj. mazowieckim.

Chciałbym mieć po prostu stabilne łącze, które nie wywala co chwilę.

(folusek) #4

najpierw sprawdz czy masz dostep do tp/orange lub Netia nastepnie jakieś kablówki typu UPC , Vectra itd..., a dopiero jakieś radiówki ... a mobilny zostaw na samym koncu jakby okazało się że nie masz innego dojścia ale pamietaj mobilny internet to praktycznie przegladanie stron + email

Sprawdź swoja predkość i dostęp :slight_smile:

zajrzyj tu:

FORUM WSZYSTKICH DOSTAWCÓW INTERNETOWYCH

SPRAWDZANIE SZYBKOŚCI ŁĄCZA NETIA

SPRAWDZANIE SZYBKOŚCI ŁĄCZA TP/ORANGE

VECTRA

UPC

BLOG NETIA

(Adrian Bugiel) #5

Niestety TP nie chce pociągnąć kabla, który jest na drodze 150 m od mojego domu.

Może niedługo coś z tym zrobią ale na razie będę musiał pomyśleć o czymś innym.

Rozmawiałem ze znajomym, który ma internet od Plusa i twierdzi, że idzie grać

bez lagów i rzadko mu rozłącza. Jednak z tego co widzę większość osób

jest negatywnie nastawiona do internetu mobilnego i z tego co czytałem to

jego działanie to czysta loteria. Ale chyba można za darmo przetestować

to nic nie szkodzi spróbować - może będzie działać stabilnie.

(Rradek22) #6

Ja mieszkam 40KM od Warszawy, kiedyś miałem iplusa i był dramat

No ale za darmo możesz chyba przetestować i sprawdzić jak będzie u Ciebie chodzić

(lith) #7

Mam wrażenie, że niektóre osoby wypowiadające się o Internecie mobilnym to miały go dawno temu, albo wcale :smiley:

Ja dość dużo korzystałem z mobilnego i największym problemem były limity. Na stabilność łącza, pingi i prędkości nie narzekałem. Jak łapał UMTS to nic nie zrywało, pingi poniżej 80, prędkość zbliżona do tej z umowy, czyli 6 mega. Oczywiście z kablówką, z której korzystam teraz nie ma co się równać parametrami, ale do tej pory często bywało, że miał parametry lepsze niż dostępna na miejscu sieć 'tradycyjna'. No i praktycznie się nie zdarzało, żeby nie chodził, więc nie raz uratował mi już tyłek.

edit: a co do limitów to też idzie się przystosować... trzeba trochę kompa przygotować, trochę zmienić przyzwyczajenia i na prawdę idzie ograniczyć transfer bez większych wyrzeczeń. Ja mam 9 giga miesięcznie, czyli wychodziło średnio 300 mega dziennie. Zainstalowałem sobie programik, który mi ładnie zliczał Ile wykorzystałem, a ile na dany dzień powinienem wykorzystać biorąc pod uwagę ile mi jeszcze do końca miesiąca zostało. Przez to nie zdarzyło się, żebym nagle zdziwiony został bez transferu na kilka dni przed końcem okresu rozliczeniowego. Do tego obowiązkowo opcja- w nocy bez limitów (czyli z tego co widzę iplus się mocno popsuł bo 50 gigowe limity narzucił :/)- programik, do kolejkowania, gdzie wszystkie mniej potrzebne rzeczy do ściągnięcia zbierasz przez cały dzień i ściąga je już poza limitem. Do tego wszelkie aktualizacje tylko w nocy. Dzisiaj limity są pewnie jeszcze większe, więc da się na tym całkiem sensownie funkcjonować. Nie zawsze można sobie pozwolić na podpisanie umowy choćby na te 9 miesięcy w 1 miejscu.