Pomoc w doborze internetu na kartę


(Marek Lubin) #1

Cześć,

Chciałbym dobrać sobie Internet na kartę. Ma służyć w tablecie. Standardowe sprawdzanie poczty, nic wymagającego (youtube raczej nie wchodzi w grę :P).

Chodzi mi o to, żeby płacić niedużo, a żeby oferta była interesująca. Interesuje mnie oferta 3 operatorów: Plus, T-Mobile, Orange.

Ze względu na to, że Play ma podpisany świstek z Plusem i Orange jego oferta zostaje przekreślona, bo gdy Play korzysta z nadajników obcej sieci internet mobilny wtedy nie działa (testowałem w telefonie).

Jaką ofertę polecacie lub z jakiej korzystacie i jesteście zadowoleni :slight_smile:

Pzdr


(Piotrek2255) #2

Nowe pakiety internetowe w ofertach na kartę, mix i abo działają. W roamingu nie działa tylko play online.

Ja polecam Orange, ale nie w formie doładowania a kupienia sobie już doładowanej karty na Allegro np takiej. http://allegro.pl/orange-free-internet- … 61180.html jest długa ważność konta więc nie trzeba na siłę wykorzystywać limitu, dodatkowy plus to prędkość do 21mb/s.


(Mkotxl) #3

A ja proponuje Aero2 - darmowy internet do końca 2014 r. a być może i dłużej. Koszt karty 27 zł + koszt modemu ok 130 zł. Niem masz dużych wymagań to prędkość 512 kb powinna Ci wystarczyć. Poczytaj http://www.aero2.pl/ , http://jdtech.pl/. Używam w pracy do odbierania poczty, słuchania radia, przeglądania www i jestem zadowolony.


(Marek Lubin) #4

Dzieki za odpowiedzi.

Ta oferta orange wydaje się być sensowna.

Nie chcę inwestować w modem, ponieważ w posiadam go w tablecie :wink:

Nie mam też ogromnych wymagań, jak wiadomo tablety z androidem korzystają z aplikacji mobilnych więc nie będzie żarło pakietu zbyt intensywnie.

Mówisz, że w Play normalnie działa? Nie wiem jak to się ma do oferty na kartę jeśli chodzi o fresha, ale po wykupieniu pakietu musiałem łazić do okna, bo zasięg owszem był ale Plusa i Orange na zmianę.

Chyba, że Play Online to całkiem co innego :slight_smile:


(takiktoś) #5

Hmm… 512 kb/s(kbs) czyli podzielone na osiem daje 64 kB/s.

Ja mam przy T-Mobile na kartę ok. 25 kB/s i mi starczy więc Aero2 raczej dwa razy. Ale zauważ fakt iż mieszkam w małej wiosce i mam EDGE oraz starszy modem.

Polecam T-Mobile szczerze bo korzystam i jak na razie się nie zawiodłem. “Doładowane karty” można też nabyć na Allegro również dla tej sieci. :slight_smile:


(Piotrek2255) #6

Tyle tylko, że Aero2 ma ograniczony zasięg i swoje wymagania, Orange natomiast działa na 3G i EDGE :slight_smile:


(Marek Lubin) #7

z tego co widzę to oferta orange wydaje się być najrozsądniejsza (ta, którą podał jeden z kolegów wyżej).

we Wrocławiu raczej Orange, T-Mobile i Plus w większości miejsc w których przebywam mają dobry zasięg.

Play np. na uczelni w niektóych miejscach korzysta z nadajników w/w sieci (plus lub orange). Może i by działał ale 25zł za 6GB i rok ważności konta… no całkiem sensowne