Pomoc w doborze karty graficznej

Mój komputer jest już raczej “dziadkiem”, ale chciałbym sobie dokupić jak najlepszą kartę graficzną w rozsądnej cenie.

Moja płyta główna to Asus A8V.

Gniazdo na kartę graficzną to : AGP8X (1.5V only)

I teraz tak :

Wydaje mi się, że jeszcze niedawno widziałem na ceneo jakiegoś radeona HD z pixel shader 4.1(no i ogólnie była to dobra karta) za 107 złotych. Teraz za tyle to jedynie widzę tam karty podobne do moich.

Wiecie dlaczego tak jest?

A teraz podstawowe pytanie : Jaką kartę graficzną mogę kupić za kwotę nieprzekraczającą 100 - 150 zł i chodzi mi o to, żeby miała przynajmniej pixel shader 3.0 (chciałbym pograć w nowsze gry).

Więc co polecacie i czy jest to w ogóle realne?

Geforce 7600 gt

Radeon x1950

No w sumie ten radek mi się podoba i na allegro jest aukcja, tylko szkoda że aukcja właśnie, a nie kup teraz.

I nigdzie indziej nie można tego kupić.

Więc chyba na razie nie kupię karty, chyba, że macie coś jeszcze.

Geforce 6600/6800 dosyć wydajne sa każda gra na low narazie pójdzie.

Radki 3xxx w wersji na AGP to samo.

Poszukaj na allegro pełno tego.

rlk120 ,

Nie opłaca się brać kart na AGP, ze względu na niską wydajność. Jeśli jednak chcesz jeszcze ładować pieniądze w “trupa” to mogę polecić Ati Radeon HD3450. Przekracza budżet o 30zł, ale myślę, że będzie dobry :wink:

BTW: Możesz jeszcze podać jakim dysponujesz zasilaczem, żeby po podłączeniu karty nie było czuć brzydkiego zapachu spalenizny :wink:

Pozdrawiam!

Zasilacz 300W Codegen :stuck_out_tongue:

To kartę na PCI lepiej wziąć ?

300W Codegen? Najgorszy zasilacz na świecie. Wymień najpierw zasilacz, nawet jakbyś miał kupić grafikę rok później. No, chyba, że chcesz zjarać swój nowy sprzęt…

Nie, na PCI nie ma kart graficznych. Po prostu masz tak stary sprzęt, że nie jest wyposażony w nowsze gniazdo kart graficznych, a na stare AGP karty są nieopłacalne.

Tak trochę OT:

No popatrz; w pokoju mam w pudełku coś co nie istnieje ;]

ATI Radeon HD 4200 w wersji PCI (nie PCI Express). Nie ma pomyłki, działa w porcie PCI.

Jest to określona rynkowa nisza. Tak czy inaczej jest to raczej ostateczność, bo PCI ma bez porównania gorszą przepustowość niż AGP.

No to w takim razie moje niedopatrzenie :wink:

Ale skoro jest wolniejsze od AGP, to tym bardziej nie ma sensu :slight_smile:

Dobra, czyli jednak zbieram na nowy komputer :stuck_out_tongue:

Wiedz, że wersja AGP będzie słabsza niż odpowiednik PCI-E

Moim zdaniem nie warto już inwestować w stary sprzęt.

To samo próbuje powiedzieć od początku xD

Dokładnie, bo AGP jest już przestarzałym złączem o małej przepustowości, przez co do karty graficznej dochodzą wolniej “dane” :wink:

To chyba najlepsze rozwiązanie :slight_smile: Jeśli chcesz, to załóż nowy temat, zaraz złożymy jakiś zestaw. Tylko tym razem zwróć uwagę na zasilacz, nie bierz żadnych Codegenów, Tracerów, No Nameów, Modecom Feelów itd. Najlepiej skonsultuj się przed kupnem sprzętu z nami :wink:

Pozdrawiam!