Pomoc w doborze odpowiedniego oprogramowania przy edycji pli

Witam,

Poszukuję rozwiązania. Działam tworząc skrypty na różnych serwerach ftp. Chcę mieć zawsze aktualną wersję danej strony na komputerze aby w razie problemów z ftp można było cały serwis przywrócić.

Aktualnie mam folder z aktualna wersja strony na komputerze i po modyfikacji plików wrzucam na FTP przez WinSCP. Jednak jest to nie efektywne i męczące rozwiązanie. Sprawdzało się tylko na poczatku.

Chcę modyfikować pliki bezpośrednio na FTP aby odświeżając stronę od razu widzieć resultat. W czasie modyfikacji chcę aby na komputerze tworzyły się kopie tych modyfikacji (np. 3 ostatnie wersje) abym w każdej chwili mógł przywcócić cały serwis.

Aktualnie korzystam z kED’a ale niedawno widziałem program Sublime Text 2 i wydawał sie całkiem fajny. Jestem gotów na zmiane oprogramowania.

Proszę o pomoc w doborze najlepszego dla mnie rozwiązania.

Nie omieszkaj napisać jak znajdziesz jedno rozwiązanie dla wszystkich przypadków o których piszesz.

Sam chętnie skorzystam :slight_smile:

I to sumuje całą odpowiedź jaką mógłbyś dostać.

Do trzymania kopii które chcesz, zaprzęgnij system kontroli wersjii (git, mercurial, svn itd. wedle uznania).

Przy odpowiedniej konfiguracji możesz pchać aktualizacje bezpośrednio z repozytorium - o ile wybrana platforma umożliwia taki ruch.

Pliki edytujesz na serwerze bezpośrednio w konsoli. Hostingodawca musi jednak udostępniać połączenie do konta poprzez SSH.

W ostateczności edytor mógłby zapisywać wprowadzone zmiany (tworzyć kopie edytowanego pliku), pchać po zapisie na FTP, a co określony czas SVN zaciągałby zaktualizowane dane.

Niestety, bez kompromisów się nie obejdzie.

Spróbuj notepad++ z wtyczką NppFTP. Skonfiguruj odpowiednio tworzenie kopii zapasowych.

Aptana 3 ma spore możliwości. Pchanie przez FTP przy zapisie jest wbudowane, ale zupełnie nie wiem jak to wygląda z trzymaniem kopii.

Przy innych edytorach, jeśli mają dobry system backupów, a nic do wysyłki, dodatkowy soft typu autosync powinien uzupełnić tę lukę.

Pozostaje jeszcze pytanie czy używasz tylko jednej maszyny.

Przy odp. przeczącej, wracaj do koncepcji z SVN i dowolnym edytorem :wink: