Pomoc w doborze odpowiedniego routera

Posiadam w domu 2 komputery: jeden stacjonarny PC (bez karty sieciowej) i notebook Toshiba F30-140. Mam dostęp do internetu przez sieć kablową TOYA (http://moya.toya.net.pl) o przepustowości 512 kbit/s i aktualnie korzystam z modemu, który od nich dostałem.

Chciałbym te komputery połączyć w bezprzewodową sieć i słyszałem, że byłby tu najlepszy router Wifi. Domyślam się, że do komputera stacjonarnego potrzebuje jeszcze karte sieciową obsługująca Wifi.

Mam w związku z tym kilka pytań.

Oferują mi router z modem lub bez, który wybrać? W końcu już mam modem, który dostałem od mojego dostawcy internetowego.

Czy potrzebuję jeszcze coś do notebooka?

Czy jeśli uda mi się połączyć te komputery za pomocą routera to będę mógł swobodnie przesyłać między nimi pliki nie korzystając z internetu?

Posiadam jeszcze drukarke, czy byłaby możliwość połączenia tej drukarki z dwoma komputerami używając routera (już niekoniecznie bezprzewodowo)?

weź ruter z modemem odrazu mniej zabawy będzie, a potrzebne będą karty bezprzewodowe aby sie mogły łączyć. Oczywiście że możesz przesyłać wtedy pliki, wystarczy odpowiednio skonfigurować oba komputery.

Jakiej zabawy? Chodzi mi o konkrety jaka jest różnica między tym, że połączę router przez modem, a tym że od razu użyje modemu z routerem.

mniej konfiguracji routera.

Znalazłem w konfiguracji sprzętowej notebooka kartę WiFi IEEE 802.11a/b/g.

Będzie dobra?

Właśnie, chciałem się jeszcze zapytać o jakieś pasma na routerze typu 2,5 GHz, 5 GHz? O co chodzi?

karta bardzo dobra, a te pasma to chodzi na jakiej częstotliwości jest nadawany sygnał. Jeżeli to będzie w jednym mieszkaniu to nie jest ważne na jakich pasmach nadaje.