Pomoc w doborze podzespołów w tanim PC

Witam,

Prez blisko 5 lat męczyłem się z laptopem, ale kiedy padła w nim GPU, naprawa nie miała sensu, więc uznałem że to świetna okazja na przechrzczenie się na PCety. Nigdy nie składałem swojego zestawu ale kolega mi nieco powiedział w tym temacie, że procesor musi pasować do socketa, płyta główna odpowiednia dla ramu (czyli nie kupować DDR4 2133 MHz jak płyta obsłuży max DDR3), dyski, obudowa… niestety rzecz pozostaje w kwestii wyboru części.

Otóż mój kolega to taki “bogaty” PC “Master race” czyli bez ledów ani rusz, tylko najlepsze podzespoły, 16 GB RAMu i 8rdzeniówki AMD, więc w moim przypadku gdzie chcę wydać małą kwotę (ok. 1500-1700zł za samą skrzynkę, bez monitora) nie pomoże mi nic w kwestii “tanie a dobre”, dlatego zwracam się do was, czy macie jakieś porady w kwestii wyboru sprzętu? Słyszałem że Pentium G4560 jest dobrym startem na socket 1151, albo FX-6300 na AM3+. Czy opłaca się kupować GTXy 10xx lub RX czy lepiej poprzednią, tańszą generację? Jakiś dobry RAM? Dysk?

Moje lekkie (mam nadzieję) wymogi to:
Procesor na którym będę grał a nie ogrzewał domek (czyli że nie stanie w ogniu), będzie miał chociaż te 2 rdzenie i 2.4GHz.
2x4 GB RAMu (napiszcie czy polecacie jakiś model co obsłuży DDR4)
Karta Garficzna która pozwoli mnie ucieszyć 60 FPS w grach silnika Source w FullHD i trochę nowszych gier w HD na niskich)
Schludna obudowa

I to chyba tyle :smiley:.

Tu masz dwie propozycje gotowe.


i druga

Stosunkowo tanie i dla gracza.

Płyta główna MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX 227 ziko
Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box 249 ziko
Pamięć GoodRam PLAY DDR4 8GB, 2133MHz, CL15 249 ziko
Obudowa SilentiumPC Brutus M10 (SPC159) 99 ziko
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus 175 ziko
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 500GB, SATA III, 7200RPM 169 ziko
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 2G OC 2GB GDDR5 529 ziko

1697 ziko

montaż za 1 zł i ewentualnie 20 zł za aktualizacje biosu ale nie jestem pewny czy to konieczne

około 1720 zł

Ten zestaw może nie powala ale uwierz mi ten procesor potrafi być wydajniejszy w grach niż amd fx :slight_smile: